Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie
banner
Rozstrzygnięcie konkursu

300 mln zł na badania typu head-to-head

MedExpress Team

MedExpress Team

300 mln zł na badania typu head-to-head - Obrazek nagłówka
Prezes Agencji Badań Medycznych, dr hab. n. med. Radosław Sierpiński zatwierdził listę rankingową zawierającą wyniki Konkursu na badania head-to-head w zakresie niekomercyjnych badań klinicznych lub eksperymentów badawczych.

Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie konkursem i liczbę złożonych w konkursie projektów badań klinicznych i eksperymentów badawczych dających szansę na poprawę sytuacji pacjentów w Polsce, poprzez zwiększenie dostępności nowoczesnych metod diagnostyki i leczenia, prezes Agencji podjął decyzję o podniesieniu pierwotnej alokacji o ponad 200 mln zł.

Na podstawie listy rankingowej sporządzonej w wyniku przeprowadzenia procedury konkursowej rekomendację do dofinansowania w Konkursie otrzymało 27 projektów, dla których łączna kwota dofinansowania wynosi 328 883 813,11 zł.

Nabór wniosków w konkursie trwał od 11 lipca 2022 r. do 20 października 2022 r. W ramach Konkursu wpłynęło 50 wniosków o łącznej wartości projektów 572 204 048,79 zł. Do oceny merytorycznej zostało skierowanych 49 wniosków.

Wszyscy wnioskujący otrzymają ponadto indywidualną informację dotyczącą wyników konkursu oraz przyznanej w ramach projektu punktacji. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem: [email protected].

Obecnie trwa II edycja konkursu na niekomercyjne badania kliniczne lub eksperymenty badawcze – badania typu head to head – szczegóły dotyczące naboru dostępne są w linku: https://www.abm.gov.pl/pl/konkursy/aktualne-nabory-1/1959,Konkurs-na-niekomercyjne-badania-kliniczne-lub-eksperymenty-badawcze-badania-typ.html

PDF do pobrania: Lista rankingowa konkursu na badania head-to-head - ABM.2022.3-sig

Źródło: ABM

Tematy

ABM

Podobne artykuły

Ulica_Wiejska_w_Warszawie_2020
16 stycznia 2024
ABM_logo

ABM odpiera zarzuty

11 stycznia 2024
Msolecka
FelietonMałgorzata Solecka

ABM na pierwszy ogień

9 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także