Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Najzdrowszy sposób parzenia herbaty

MedExpress Team

Tomasz Kobosz

Opublikowano 12 kwietnia 2017 14:44

Najzdrowszy sposób parzenia herbaty - Obrazek nagłówka
Fot. Thinkstock / Getty Images
Herbata jest popularnym napojem na całym świecie, jednak w różnych kulturach praktykuje się różne sposoby jej przygotowania. Naukowcy z University of Newcastle opublikowali rezultaty kontrowersyjnego badania, z którego wynika, że najkorzystniejszą dla zdrowia metodą zaparzenia herbaty jest…

Zdaniem autorów badania, najlepsza dla zdrowia, a przy tym najsmaczniejsza jest zielona herbata zaparzona w kuchence mikrofalowej.

Quan Vuong, główny autor, przekonuje, że promieniowanie mikrofalowe wydobywa z liści herbacianych więcej bioaktywnych składników (w tym kofeiny, tanin i polifenoli) niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych sposobów przygotowywania napoju.

Vuong zdradził dziennikarzom Huffington Post swój przepis na herbatę idealną: torebka herbaty w filiżance wody podgrzewana przez 30 sekund w kuchence mikrofalowej ustawionej na połowę maksymalnej mocy, a następnie schładzana w temperaturze pokojowej przez minutę.

To nie pierwsze „mikrofalowe” badanie zespołu Vuonga. W ubiegłym roku naukowiec opublikował pracę, w której dowodził, że zbawienne dla zdrowia antyoksydacyjne własności miąższu cytryny można spotęgować podgrzewając go w kuchence mikrofalowej.

Źródło: Science World Report

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także