Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
18. dzień epidemii

21 marca – 439 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 21 marca 2020 08:37

21 marca – 439 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto

Do 439 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce.

Dziś MZ poinformowało o 14 nowych przypadkach potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Dotyczą one 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 3 z woj. warmińsko-mazurskiego i po 1 osobie z woj. pomorskiego, lubelskiego, zachodnipomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu stanu epidemii. Premier ogłosił także zawieszenie zajęć w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych do Świąt Wielkanocnych, oraz podwyższenie kary z 5000 zł na 30000 zł i mechanizmy sprawdzenia tego, czy dany człowiek przebywa dalej w domu pod adresem, który zadeklarował.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski nakreślił najważniejsze zmiany, jakie pociągnie za sobą wprowadzenie stanu epidemii:

– Oznacza to, że – stosując ustawę o chorobach zakaźnych – minister zdrowia na terenie Polski, a wojewodowie na terenie województw mogą wyznaczyć rolę personelu medycznego, ale również innych osób w zwalczaniu epidemii. Można po prostu delegować kogoś do pracy na tym obszarze, który jest niezbędny, aby powstrzymać tą epidemię. Wprowadziliśmy również zmiany doprecyzowujące ograniczenia w branży transportowej czy w galeriach handlowych i przedsiębiorstwach. Zostaną otwarte w galeriach handlowych sklepy spożywcze i apteki. Będzie można również kupić środki czystości – tłumaczył minister zdrowia.

Podobne artykuły

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także