Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner
Adam Niedzielski

3 dawka szczepionki dla wszystkich?

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 15 października 2021 12:29

3 dawka szczepionki dla wszystkich? - Obrazek nagłówka
Jak poinformował dzisiaj minister zdrowia Adam Niedzielski, niebawem zapadnie decyzja odnośnie możliwości przyjęcia trzeciej dawki szczepionki przez wszystkie osoby pełnoletnie.

Dodatkowy zastrzyk szczepionki ma celu zwiększenie ilości przeciwciał u osób, które poprzednią dawkę minimum 6 miesięcy wcześniej. Jak wykazują badania, szczepienia wraz z czasem tracą na skuteczności, dlatego wielu ekspertów sugeruje właśnie takie rozwiązanie. Może to pomóc w walce z kolejnymi falami pandemii.

W Polsce od paru miesięcy toczy się debata czy dodatkowe dawki powinny zostać wprowadzone dla wszystkich osób pełnoletnich. Jak mówi minister zdrowia, decyzja o wprowadzeniu takiego rozwiązania jest w zasadzie przesądzona.

- Decyzja o szczepieniu przeciw COVID-19 pełnoletnich osób trzecią dawką zapadnie w najbliższych dniach. Jeśli chodzi o termin kiedy to rozwiązanie byłoby wprowadzone, to myślę, że będzie to kwestia przyszłego tygodnia, bądź końca października. Mówimy naprawdę o najbliższych dwóch tygodniach – powiedział Adam Niedzielski.

Przypomnijmy, że obecnie trzecią dawkę mogą otrzymać osoby, które ukończyły 50 lat i pracownicy ochrony zdrowia mający bezpośredni kontakt z pacjentem. Do tej pory zaszczepiono ją ok. 400 tys. osób.

Źródło: Radiozet

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także