Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

5 pracowników Białostockiego Centrum Onkologii zakażonych koronawirusem

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 1 czerwca 2020 10:40

5 pracowników Białostockiego Centrum Onkologii zakażonych koronawirusem - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto

Polskie Radio Białystok poinformowało o nowym ognisku zakażenia koronawirusem w Białostockim Centrum Onkologii. Zakażenie stwierdzono u 5 pracowników Zakładu Patomorfologii. - Nie mieli oni kontaktu z żadnym z pacjentów i bardzo ograniczone kontakty z pozostałymi pracownikami BCO - zapewnia rzeczniczka szpitala Monika Mróz.

W niedzielę wykonano pierwszych 70 testów na obecność koronawirusa u pracowników BCO. Wyniki znane będą jutro. Przez cały tydzień próbki do badań będą pobrane od wszystkich zatrudnionych w szpitalu.

Białostockie Centrum Onkologii jest jedynym szpitalem w regionie i jednym z nielicznych w Polsce, gdzie nie ograniczono przyjęć pacjentów na oddziały. Zmniejszyła się tylko liczba przyjmowanych chorych w przyszpitalnych poradniach specjalistycznych.

Na początku kwietnia szpital jako jeden z pierwszych w regionie wprowadził obowiązkowe testy na obecność koronawirusa u pracowników i wszystkich przyjmowanych pacjentów. Do tej pory pracownikom wykonano od dwóch do trzech testów na obecność COVID-19.

Źródło: Polskie Radio Białystok

Podobne artykuły

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.