Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie
banner

Apel NCK: krew potrzebna jest każdego dnia

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 25 sierpnia 2023 12:39

Apel NCK: krew potrzebna jest każdego dnia - Obrazek nagłówka
Fot. Thinkstock/Getty Images
Narodowe Centrum Krwi przypomina, że krew potrzebna jest przez cały rok i apeluje do krwiodawców, by zgłaszali się Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Oddziałów Terenowych lub na mobilne akcje pobierania krwi.

„Wakacje to piękny czas dla większości ludzi. Zazwyczaj to właśnie latem wyjeżdżamy na urlopy i dłuższy wypoczynek. Pamiętajmy jednak, że niezależnie od pory roku, krew potrzebna jest każdego dnia. Każda donacja ma ogromne znaczenie. Oddana honorowo krew lub jej składniki to bezcenny dar, którego nie można kupić ani wyprodukować. Może go ofiarować wyjątkowy człowiek – Honorowy Dawca Krwi”, czytamy na stronie NCK.

Krew można oddawać w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i ich oddziałach terenowych. Wykaz RCKiK jest dostępny na TUTAJ. Na stronach internetowych poszczególnych centrów można sprawdzić, jakie grupy krwi są deficytowe na tym terenie.

Z inicjatywy Prezydenta RP Andrzeja Dudy powstaje też baza osób gotowych oddać krew. Opracowany został FORMULARZ, który posłuży do skierowania komunikacji bezpośrednio do osób, które zgłoszą chęć oddania krwi, dzięki czemu możliwe będzie racjonalne zarządzanie jej zasobami.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także