Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie

Bayer z nowym szefem dywizji Consumer Health w Europie Środkowo-Wschodniej

MedExpress Team

medexpress.pl

Opublikowano 7 lipca 2023 08:42

Bayer z nowym szefem dywizji Consumer Health w Europie Środkowo-Wschodniej - Obrazek nagłówka
– Z początkiem lipca Christian Sarto objął funkcję dyrektora dywizji Consumer Health firmy Bayer w Europie Środkowo-Wschodniej. Z Warszawy będzie zarządzał zespołem pracowników w 16 krajach: Polsce, Albanii, Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Czarnogórze, Kosowie, Macedonii Północnej, Mołdawii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Ukrainie, Węgrzech.

Zespół Consumer Health odpowiada za pozycję rynkową i rozwój tak znanych marek leków dostępnych bez recepty (OTC), jak Aspirin, Bepanthen, Canesten, Claritine, Iberogast i wiele innych. Christian Sarto zastąpił Jensa Beckera, który odpowiada za projekty strategiczne w centrali firmy w Leverkusen.

Sarto związany jest z firmą Bayer od 17 lat. Od 2018 roku pełnił fukcję szefa dywizji Consumer Health w Hiszpanii i Portugalii. Wcześniej zajmował stanowiska menedżerskie w oddziałach firmy Bayer i jej spółek w Niemczech i USA.

- Wierzę w siłę i moc naszych marek i naszego zespołu. Praca w Bayer Consumer Health ma realny wpływ na życie ludzi i wspiera ich w dbaniu o zdrowie – zgodnie z naszą wizją „Health for All” i konceptem #ForBetter. To motywuje mnie i zespół do codziennej pracy, a naszą ambicją jest bycie najlepszymi, również pod względem wzrostu i wyników wspieranych przez silne zaangażowanie w zrównoważony rozwój – mówi Christian Sarto.

Sarto jest Włochem, ma 53 lata. Ukończył studia ekonomiczne na Uniwersytecie w Bayreuth w Niemczech. Biegle porozumiewa się w języku niemieckim, angielskim i włoskim. Jest fanem sportu, a jego ulubione dyscypliny to koszykówka, golf, hokej na lodzie i boks. Zamieszkał w Warszawie, do której przeprowadził się z Barcelony.

Źródło: mat. prasowy

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także