Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner
Szczepienia

Błędnie zapisani na kwiecień otrzymają terminy w drugiej połowie maja

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 1 kwietnia 2021 13:17

Błędnie zapisani na kwiecień otrzymają terminy w drugiej połowie maja - Obrazek nagłówka
Telefonu z informacją o zmianie terminu może spodziewać się ok. 60 tys. osób z grupy 40-49 lat, które w czwartek zapisały się na szczepienie w kwietniu. Otrzymają one nowe terminy – w drugiej połowie maja. Natomiast zapisani powyżej 50. roku życia nie będą mieli zmienianych terminów.

Michał Dworczyk:

  • Dzięki zaangażowaniu polityków na forum UE, w tym premiera Mateusza Morawickiego, wczoraj została podjęta decyzja, że dostaniemy blisko 1 mln szczepionek Pfizera, które mieliśmy dostać jesienią.
  • Mamy 1,8 mln wolnych terminów w kwietniu i maju. Teraz dokładamy na kwiecień dodatkowe kolejne pół mln slotów, czyli będziemy mieli 2,3 mln miejsc.
  • Dzisiaj w nocy uruchomiliśmy e-skierowania dla osób, które zgłosiły się wcześniej w wieku od 40 do 59 lat w styczniu, lutym lub marcu. Łącznie takich osób zgłosiło się 680 tys. w tym 40-latkowie to ok. 350 tys.
  • Ok. 60 tys. 40-latków otrzymało terminy na kwiecień. Niestety nastąpiła awaria PZ i IKP. Zdecydowaliśmy się na wstrzymanie zapisów tej grupy na kolejne terminy. Naprawa systemu powinna nastąpić do końca dzisiejszego dnia.
  • Wszystkie osoby zapisane błędnie na kwiecień dostaną jutro informację o zmianie terminu. Trzeba zwrócić uwagę na dwie kwestie. Błąd sytemu oraz błąd komunikacji, która powinna być wczoraj bardzie efektywna. Za te dwa potknięcia przepraszamy.

Telefonu z informacją o zmianie terminu może spodziewać się ok. 60 tys. osób z grupy 40-49 lat, którzy w czwartek zapisali się na szczepienie w kwietniu. Otrzymają oni nowe terminy – w drugiej połowie maja. Natomiast zapisani powyżej 50. roku życia nie będą mieli zmienianych terminów.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.