Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner
Przegląd prasy

Coraz więcej chorych na zaawansowanego raka płuc

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 3 sierpnia 2021 08:33

Coraz więcej chorych na zaawansowanego raka płuc - Obrazek nagłówka
Fot. Thinkstock/Getty Images
W dzisiejszym przeglądzie prasy m.in. o walce z pandemią.

Posłowie chcą uregulować uprawę konopi

Grupa posłów Kukiz’15 oraz Prawa i Sprawiedliwości wniosła do Sejmu dwa projekty ustaw, których celem jest uregulowanie procedur związanych z uprawą maku, konopi włóknistych oraz innych niż włókniste - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

W poszukiwaniu 30 mld zł. Skąd wziąć dodatkowe środki na ochronę zdrowia

To kwota, którą rząd obiecał do 2027 r. jako dodatkowe środki na ochronę zdrowia. I choć już wiadomo, ile, nie do końca wiadomo, skąd - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Ameryka dokręca śrubę niezaszczepionym

Zachęty już były, teraz pora na przymus. W USA zmienia się dyskurs wokół preparatów przeciw COVID-19 - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Czy szef może wymagać szczepienia przeciw Covid-19? Jakie jest stanowisko Inspekcji Pracy?

Szefowa ogłosiła, że do końca lipca "wszyscy się szczepimy i już". A ja się leczę i boję - żali się pani Beata, kucharka z Torunia. Problem szczepień spędza sen z oczu tysiącom pracowników i pracodawców w kraju. 27 lipca komunikat wydał Główny Inspektorat Pracy. Rekomenduje szczepienia, ale przypomina, że w świetle prawa są dobrowolne - informuje Polska the Times.

Tragiczne żniwo pandemii: coraz więcej chorych na zaawansowanego raka płuc. Zgłaszają się za późno

Pulmonolodzy załamują ręce. Na szpitalne oddziały coraz częściej trafiają pacjenci z zaawansowanymi nowotworami płuc, w większości w stadiach już nieoperacyjnych. Lekarze nie mają wątpliwości, że przyczyną jest pandemia i związane z nią perturbacje w systemie opieki zdrowotnej. O problemach pacjentów z nowotworami płuc w kontekście pandemii rozmawialiśmy z prof. Robertem Mrozem, kierownikiem II Kliniki Chorób Płuc i Gruźlicy UMB - informuje Polska the Times.

Koronawirus. NFZ zapłaci 101,97 zł za przekonanie pacjenta do szczepienia w punkcie mobilnym

Aż 101,97 zł zapłaci Narodowy Fundusz Zdrowia za szczepienie w objazdowym punkcie szczepień i promocję tego szczepienia. Chce w ten sposób zwiększyć liczbę zaszczepionych - informuje Rzeczpospolita.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.