Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner
Andrzej Sośnierz

Do tej pory mieliśmy taktykę defensywną. Proponuję, żebyśmy przeszli do ataku w walce z koronawirusem

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 15 kwietnia 2020 09:32

 Do tej pory mieliśmy taktykę defensywną. Proponuję, żebyśmy przeszli do ataku w walce z koronawirusem - Obrazek nagłówka
Fot. K. Rainka

W środę gościem Porannej Rozmowy w RMF FM był Andrzej Sośnierz, członek sejmowej Komisji Zdrowia. Opowiedział o walce z epidemią koronawirusa w Polsce.

- Do tej pory mieliśmy taktykę defensywną. Proponuję, żebyśmy przeszli do ataku w walce z koronawirusem, nauczyli się zarządzać epidemią - zaznaczył. Dodał, że izolacja powinna dotyczyć osób zakażonych i osób, które mogły się z nimi kontaktować. - Izolacja nie powinna być jednak zbyt długa. Chodzi o to, żeby odizolować tych, którzy noszą w sobie wirusa od reszty społeczeństwa, żeby do nich ograniczyć kwarantannę izolacyjną, a nie cały naród . Osoby starsze powinny pozostać w domach - wyjaśnił.

Zdaniem Andrzeja Sośnierza polska służba zdrowia nie została dobrze przygotowana do walki z koronawirusem. - Wychodzi to w tej chwili w każdym miejscu, zresztą podobnie jak we Włoszech - powiedział. Dodał, iż Polska w porównaniu do Włoch miała więcej czasu na przygotowanie się do walki z koronawirsuem, dlatego mogła to lepiej zrobić.

Źródło: RMF FM

Podobne artykuły

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także