Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Ile pieniędzy przeznaczyło ABM dla WUM na działalność badawczo – rozwojową?

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 29 września 2020 09:40

Ile pieniędzy przeznaczyło ABM dla WUM na działalność badawczo – rozwojową? - Obrazek nagłówka

Warszawski Uniwersytet Warszawski otrzymał 17 354 830,00 zł z Agencji Badań Medycznych w wyniku konkursu na działalność badawczo – rozwojową w zakresie niekomercyjnych badań klinicznych na projekt: „Zastosowanie limfocytów CAR-T antyCD19 w niskich dawkach w leczeniu dorosłych chorych na nawrotową i oporną ostrą białaczkę limfoblastyczną i chłoniaka Burkitta. Badanie kliniczne fazy I/II (MERMAID1)”.

„Rozpoczyna się w Polsce era badań klinicznych za pomocą genetycznie modyfikowanych limfocytów CAR-T. Będzie to pierwsze badanie kliniczne niekomercyjne z wykorzystaniem tego produktu, który co istotne - wytwarzany jest lokalnie. Do tej pory w Polsce nie było również takich badań komercyjnych, a produkty CAR-T wytwarzane były za granicą” – zaznacza prof. Grzegorz Basak – Kierownik Katedry i Kliniki Hematologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych.

Terapia CAR-T opiera się na zmodyfikowanych genetycznie limfocytach T, które uzyskały zdolność rozpoznawania cechy komórki nowotworowej odróżniającej ją od komórki zdrowej i dzięki czemu są zdolne do jej zniszczenia.

Źródło: WUM

Tematy

WUM

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także