Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Jest nowa lista "żółtych" i "czerwonych" powiatów

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 13 sierpnia 2020 13:50

Jest nowa lista "żółtych" i "czerwonych" powiatów - Obrazek nagłówka
- Na nowej liście powiatów z dodatkowymi obostrzeniami znajduje się 18 powiatów - poinformował podczas czwartkowej konferencji prasowej wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

W czwartek podczas konferencji prasowej w MZ przedstawiono nową listę, na której znalazło się 18 powiatów. Dodatkowe restrykcje w znajdujących się na niej regionach będą obowiązywać od piątku.

Na liście strefy czerwonej znalazły się miasta: Jastrzębie-Zdrój, Nowy Sącz, Ruda Śląska, Rybnik oraz powiaty: ostrzeszowski, nowosądecki, wieluński, pszczyński, rybnicki, wodzisławski.

W strefie żółtej znajdzie się powiat pszczyński, raciborski, limanowski, grajewski, nowotarski, miasta: Żory, Biała Podlaska (tam kilkadziesiąt nowych przypadków z wesela),

Strefę "żółtą" opuściły powiaty kępiński, przemyski, pińczowski, wieruszowski, jarosławski oraz miasto Przemyśl.

Wiceminister zdrowia powiedział, że powstała tzw. lista ostrzegawcza, na której znalazły się powiaty: tatrzański, bialski, kępiński, zwoleński oraz słubicki. Cieszyński tłumaczył, że sytuacja epidemiczna jest coraz gorsza, ale na razie nie na tyle groźna, by "nadać" tym regionom kolor.

Źródło: Polsat News

Warto przeczytać

Nowe zasady od 7 listopada

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także