Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Jest nowy dyrektor RCKiK w Lublinie

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 8 lutego 2018 09:16

Jest nowy dyrektor RCKiK w Lublinie - Obrazek nagłówka
- To dla mnie wyzwanie i zaszczyt – powiedziała Elżbieta Puacz, która przyjęła nominację z rąk ministra zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego.

Od lutego dr Elżbieta Puacz, prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych, jest nowym dyrektorem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

- To dla mnie wyzwanie i zaszczyt – powiedziała Elżbieta Puacz, która przyjęła nominację z rąk ministra zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego.

Dr n. med. Elżbieta Puacz jest diagnostą laboratoryjnym, specjalista mikrobiologii i zdrowia publicznego, od 2010 r. prezesem Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych w Warszawie.

Zawodowo związana z Zakładem Mikrobiologii Środowiskowej UMCS, Okręgowym Szpitalem Kolejowym w Lublinie, Laboratorium Diagnostycznym Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie. Pełniła funkcje: kierownika Laboratorium Diagnostyki Mikrobiologicznej SPZOZ w Krasnymstawie i kierownika Laboratorium Mikrobiologicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie, epidemiolog szpitala.

Wyróżniona odznaczeniem Ministra Zdrowia „Zasłużony dla Ochrony Zdrowia”, odznaczeniem Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych „Zasłużony diagnosta laboratoryjny”, Medalem dr. Moskwy, przyznanym przez prezesa Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie, medalem „Semper Idem”, przyznanym przez Kapitułę Nagrody Zaufania Społecznego Złoty Otis w Warszawie.

Źródło: KIDL

Zobacz także