Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Kardiolodzy elektrofizjolodzy odznaczeni Orderami Odrodzenia Polski

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 5 lutego 2020 08:59

Kardiolodzy elektrofizjolodzy odznaczeni Orderami Odrodzenia Polski - Obrazek nagłówka

Wybitni kardiolodzy elektrofizjolodzy prof. dr hab. med. Włodzimierz Kargul i prof. dr hab. med. Jarosław Kaźmierczak zostali oznaczeni Orderami Odrodzenia Polski za wyjątkowe zasługi w dziedzinie prewencji, diagnostyki i terapii chorób sercowo-naczyniowych u polskich pacjentów.

Profesor Włodzimierz Kargul był wieloletnim (1974-2007) pracownikiem Śląskiej Akademii Medycznej (obecnie Śląskiego Uniwersytetu Medycznego). Był członkiem Zarządu Sekcji Stymulacji Serca i Elektrofizjologii Klinicznej PTK (1992-2007), a następnie (1998-2004) pełnił funkcję przewodniczącego Zarządu tej Sekcji. W latach 2000-2004 pełnił funkcję Przewodniczącego Oddziału Katowickiego PTK, organizując w tym czasie kilkadziesiąt zebrań naukowo-szkoleniowych dla lekarzy z zakresu kardiologii.

– Prof. Włodzimierz Kargul przez wiele lat swojej aktywności społecznej był szczególnie rozpoznawalny jako osoba odnosząca się z wielką uwagą do wszystkich pacjentów oraz kolegów - przedstawicieli środowiska leczenia zaburzeń rytmu serca w Polsce, służąc wsparciem nie tylko merytorycznym, ale przede wszystkim ludzką pomocą i troską – mówi dr hab. med. Andrzej Przybylski, prof. Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Profesor Jarosław Kaźmierczak jest kierownikiem Kliniki Kardiologii oraz Pracowni Elektrofizjologii Klinicznej Kliniki Kardiologii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 2 w Szczecinie. Od 2014 jest konsultantem krajowym w dziedzinie kardiologii. W latach 2015-2016 aktywnie uczestniczył w pracach nad programem Koordynowanej opieki nad pacjentami po zawale serca (KOS-zawał), wprowadzonym w 2017 roku (który już w 2018 roku wykazał istotną poprawę rocznej przeżywalności po zawale serca), a w latach 2016-2018 nad programem Koordynowanej opieki nad pacjentami z niewydolnością serca (KONS), zapoczątkowanym w listopadzie 2018 roku, w latach 2016-2017 - nad Mapami Potrzeb Zdrowotnych w dziedzinie kardiologii. Od 2016 roku jest członkiem Rady Zdrowia Publicznego przy Ministrze Zdrowia. Prof. J. Kaźmierczak jest od wielu lat aktywnym członkiem Sekcji Rytmu Serca PTK. Był członkiem zarządu Sekcji w latach 2007-2009, a w latach 2013-2015 był Przewodniczącym Sekcji Rytmu Serca PTK. Doprowadził do wprowadzenia certyfikatów indywidualnych umiejętności zawodowych kardiologów w zakresie elektroterapii i elektrofizjologii oraz akredytacji pracowni elektroterapii oraz zainicjował cykl stypendiów Sekcji Rytmu Serca PTK na szkolenia w zakresie zabiegowego leczenia zaburzeń rytmu serca.
– Profesor Jarosław Kaźmierczak jest czynnym zawodowo, bardzo aktywnym kardiologiem i nauczycielem akademickim. To pionier nowoczesnej elektroterapii i elektrofizjologii w Polsce, w szczególności leczenia defibrylatorami serca. Pan Profesor jest jednym z pierwszych lekarzy wykonujących w Polsce ablacje. Szczególne zasługi położył w szkoleniu lekarzy z całej Polski (w ponad 20 ośrodkach) w wykonywaniu krioablacji migotania przedsionków, obecnie najczęściej wykonywanego przyczynowego zabiegu leczniczego w migotaniu przedsionków – mówi dr hab. med. Maciej Sterliński, prof. Narodowego Instytutu Kardiologii w Warszawie.

Źródło: mat. prasowe

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.