Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Kiedy zostaną otwarte granice kraju? Emilewicz podała wstępną datę

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 18 maja 2020 09:21

Kiedy zostaną otwarte granice kraju? Emilewicz podała wstępną datę - Obrazek nagłówka
Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta

W poniedziałek gościem Beaty Lubeckiej w Radiu Zet była wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Opowiedziała o walce z epidemią koronawirusa.

- Odmrażamy gospodarkę, patrzymy co dzieje się z ilością nowych zakażeń i jeżeli ich liczba wzrasta nadmiernie, to nie będziemy się wahać i wrócimy do stanu sprzed. I komunikujemy to w uczciwy sposób - powiedziała Emilewicz. - Po znoszeniu kolejnych obostrzeń, „kiedy dystans społeczny się zmniejsza”, możemy spodziewać się wzrostu zachorowań na koronawirusa. Oglądając modele przewidywań na całym świecie, jak rozwija się pandemia, nie jesteśmy w stanie przewidywać z dokładnością do 2 tygodni - dodała.

Jadwiga Emilewicz powiedziała, że być może za 2 tygodnie zostaną otwarte kluby fitness. - W tym tygodniu będziemy kontynuować konsultacje z branżą fitness. Wiemy, że większą odporność na koronawirusa mają sprawni i zdrowi - wyjaśniła.

Dodała, iż granice kraju zostaną otworzone nie wcześniej niż w połowie czerwca. - Będzie to zależało od liczby zachorowań u nas i u naszych sąsiadów. Rządzącym zależy na otwieraniu granic, kiedy „epidemia jest opanowana a liczba emisji poziomej zakażeń jest na poziomie poniżej 1 - powiedziała Emilewicz.

Źródło: Radio ZET

Podobne artykuły

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024
Nuvaxovid
4 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także