Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Kłótnia między posłami KO i wiceministrem zdrowia. Cieszyński pokazał SMS-a od Neumanna

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 20 maja 2020 15:52

Kłótnia między posłami KO i wiceministrem zdrowia. Cieszyński pokazał SMS-a od Neumanna - Obrazek nagłówka
Fot. MedExpress TV

Jak informuje TVP INFO w środę po zakończeniu konferencji doszło do sporu pomiędzy wiceministrem zdrowia Januszem Cieszyńskim a politykami PO: Sławomirem Nitrasem i Marcinem Kierwińskim. Panowie zarzucili mu, że rodzina ministra Łukasza Szumowskiego wzbogaciła się w czasie epidemii. Chodzi m.in. o zakup maseczek, które choć miały certyfikaty, to nie spełniały norm.

- Pan odbierał telefony od „pana narciarza” - mówił Nitras w kierunku wiceministra. Wtedy na wizji Janusz Cieszyński wyjął telefon i pokazał SMS z połowy marca, jaki otrzymał od polityka PO Sławomira Neumanna. - Czy macie jakieś przyspieszone procedury robienia certyfikatów (…), znajomy mnie pytał, bo może ściągnąć - przeczytał treść SMS-a Cieszyński.

O odczytanie wiadomości Cieszyński poprosił Sławomira Nitrasa. Niestety polityk z powodu braku okularów nie mógł tego zrobić.

– Tutaj jest SMS od pana Sławomira Neumanna z 16 marca. „Cześć, tu Sławomir Neumann, tak, z PO (emotikon) mam pytanie. Czy macie jakieś przyspieszone procedury robienia certyfikatów na maseczki jednorazowe? Znajomy mnie pytał, bo może ściągnąć w normalnych cenach duże ilości i szybko ale ten producent (Chiny) nie jest certyfikowany. Tutaj powiedzieli mu, że taka procedura trwa ok 70 dni. Pozdrawiam” – odczytał Cieszyński.

Wiceminister zdrowia screen z konwersacji opublikował też na Twitterze.

- Każda osoba, która zgłosiła się z chęcią pomocy do Ministerstwa Zdrowia, miała możliwość być przekierowaną na taką samą ścieżkę - podsumował na konferencji Cieszyński.

Źródło: TVP INFO

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.