Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Konferencja prasowa rzecznika rządu Piotra Müllera - na żywo

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 29 marca 2021 15:08

Konferencja prasowa rzecznika rządu Piotra Müllera - na żywo - Obrazek nagłówka
FOT. SLAWOMIR KAMINSKI / AGENCJA GAZETA

W poniedziałek o godz. 15, odbyła się konferencja prasowa rzecznika rządu Piotra Müllera oraz sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury Marcina Horały ws. sytuacji epidemicznej w Polsce.

Piotr Müller:

Rząd zdecydował, żeby ujednolić zasady dot. kwarantanny, zarówno jeśli chodzi o transport drogą lądową, jak i lotniczy. Dzielimy je na obszary Schengen i spoza Schengen.

W tym tygodniu przedstawimy modyfikację harmonogramu szczepień przeciw COVID-19.

Jeśli chodzi o lądowe granice Polski sytuacja będzie wyglądała jak na granicy z Czechami i Słowacją - nie ma standardowej kontroli, ale będą na granicach patrole, które sprawdzą, czy przekraczający granice spełniają wymogi i posiadają aktualny test.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział złożenie skargi wniosku do TSUE, co do wyższości prawa konstytucyjnego polskiego nad prawem unijnym. Skarga została dzisiaj złożona do TK, więc jest to realizacja tej zapowiedzi, o jakiej mówiliśmy jakiś czas temu.

Marcin Horała:

Dla wszystkich ze strefy Schengen obowiązkowa będzie kwarantanna, ale będzie z niej zwalniał test z wynikiem negatywnym sprzed maksymalnie 48h. Po przyjeździe ze strefy Schengen będzie można zostać zwolnionym z kwarantanny.

W przypadku strefy non-Schengen z kwarantanny nie będzie zwalniał test wykonany przed przylotem. Każdy z tych 2. rodzajów podróżnych będzie miał możliwość wykonać test w Polsce i jeśli otrzyma wynik negatywny, to będzie zwolniony z kwarantanny.

Podobne artykuły

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także