Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Laboratoria Państwowej Inspekcji Sanitarnej z nowymi zadaniami

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 5 listopada 2019 09:55

Laboratoria Państwowej Inspekcji Sanitarnej z nowymi zadaniami - Obrazek nagłówka
Fot. Thinkstock/Getty Images
Do konsultacji przekazano Projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie programu pilotażowego „Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym – Dieta Mamy”

Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym – Dieta Mamy, zakłada wymóg przeprowadzenia przez świadczeniodawcę okresowych badań fizycznych, chemicznych oraz mikrobiologicznych żywności w laboratorium referencyjnym. Ilość przedmiotowych jednostek jest ograniczona co może utrudniać świadczeniodawcom prawidłową realizację nałożonego obowiązku.

Planowana zmiana poszerzy katalog laboratoriów mogących prowadzić badania okresowe o laboratoria Państwowej Inspekcji Sanitarnej, funkcjonujące w zintegrowanym systemie badań laboratoryjnych żywności określonym w art. 15a ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. z 2019 r. poz. 59).

Rozwiązanie to ułatwi realizację Standardu Dieta Mamy, a jednocześnie zostanie utrzymany wysoki poziom prowadzonych badań żywności, gdyż laboratoria Państwowej Inspekcji Sanitarnej są wskazane jako właściwe do tego typu działań, w ustawie z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2019 r. poz. 1252).

Projekt: TU

Źródło: RCL

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także