Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Maciej Miłkowski: Nowe szczepionki na COVID-19 będą w listopadzie

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 6 października 2023 08:38

Maciej Miłkowski: Nowe szczepionki na COVID-19 będą w listopadzie - Obrazek nagłówka
fot. Piotr Wójcik
– Na początku listopada będzie pełny dostęp dla wszystkich osób, które będą zainteresowane tym szczepieniem – powiedział wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski podczas czwartkowej konferencji prasowej, pytany przez dziennikarzy o to, kiedy w Polsce będą dostępne zaktualizowane szczepionki przeciw COVID-19, chroniące przed ostatnimi wariantami koronawirusa.

Jak zauważył Maciej Miłkowski, preparaty czekają na akceptację ze strony Europejskiej Agencji Leków. Resort spodziewa się, że nastąpi to 12 października.

– Póki co, pacjenci nadal mogą się szczepić szczepionkami zgodnie z ostatnim zaleceniem, które zostało wydane w kwietniu – dodał Miłkowski.

Dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19 mogą przyjąć osoby, które ukończyły 6. miesiąc życia i upłynęły im 3 miesiące od pełnego szczepienia. Piąta dawka szczepionki przeciw COVID-19 przeznaczona jest natomiast dla osób z obniżoną odpornością, seniorów i pracowników systemu ochrony zdrowia.

Minister zdrowia Katarzyna Sójka poinformowała, że zaktualizowana szczepionka będzie dostępna dla wszystkich, a szczepienie nią – w pełni dobrowolne.

Podobne artykuły

iStock-1361760808
23 stycznia 2024
Nuvaxovid
4 stycznia 2024
Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Narodowe polowanie na szczepienia

18 grudnia 2023

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.