Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Szczepienie przeciw COVID-19. Jak się zarejestrować?

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 6 grudnia 2023 08:56

Szczepienie przeciw COVID-19. Jak się zarejestrować? - Obrazek nagłówka
W nocy z 5 na 6 grudnia automatycznie zostały wystawione skierowania na szczepienie przeciw COVID-19 zaktualizowaną szczepionką, chroniącą przed podwariantem koronawirusa XBB.1.5. Z nowej szczepionki mogą skorzystać osoby, które ukończyły 12 lat i od szczepienia poprzednią dawką minęło co najmniej 6 miesięcy.

Jak przypomina Ministerstwo Zdrowia, są cztery możliwości zapisania się na szczepienie:

  1. Przez bezpłatną infolinię, czynną w godzinach od 7:00 do 20:00. Można to zrobić samodzielnie lub z pomocą kogoś bliskiego z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL. Podczas rejestracji można wybrać dokładny termin oraz miejsce szczepienia.
  2. Elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl. Wymaga to zalogowania się przez Profil Zaufany. System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, znajdujących się w pobliżu adresu zamieszkania. Można też skorzystać z dostępnej wyszukiwarki i wskazać dogodną dla datę i lokalizację szczepienia.
  3. Przez kontakt bezpośredni z wybranym punktem szczepień. Jeżeli pacjent chce się zaszczepić w konkretnym punkcie szczepień, to może skontaktować się również bezpośrednio z nim.
  4. Przez aplikację mojeIKP. W aplikacji powinno być widoczne wystawione e-skierowanie na szczepienie przeciw COVID-19. Będzie ono wyróżnione niebieską obwódką na liście e-skierowań. E-skierowanie jest generowane automatycznie lub na miejscu szczepienia. Należy na nie kliknąć, żeby je otworzyć. Wówczas pojawi się przycisk „Umów szczepienie”. Teraz wystarczy już tylko wybrać termin, godzinę i miejsce szczepienia.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także