Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Mapa szpitali psychiatrycznych i Rzeczników Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 3 lutego 2020 08:37

Mapa szpitali psychiatrycznych i Rzeczników Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego - Obrazek nagłówka
Fot. MedExpress TV
Rzecznik Praw Pacjenta we współpracy z Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia stworzył mapę szpitali psychiatrycznych i Rzeczników Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego.

Mapa dostępna jest na stronie internetowej https://pacjent.gov.pl/system-opieki-zdrowotnej/szpitale-psychiatryczne-i-rzecznicy

Dzięki temu rozwiązaniu pacjenci oraz ich rodziny w czytelny i intuicyjny sposób mogą znaleźć przydatne informacje dotyczące szpitali psychiatrycznych, oddziałów klinicznych, oddziałów psychiatrycznych w szpitalach ogólnych, zakładów opiekuńczo-leczniczych o profilu psychiatrycznym, ośrodków uzależnień i wszystkich innych podmiotów leczniczych, które sprawują całodobową opiekę psychiatryczną lub odwykową.

Na mapie można również wyszukać kontakt do Rzeczników Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego, pracowników Biura Rzecznika Praw Pacjenta, których na co dzień możemy spotkać na terenie szpitali psychiatrycznych.

Rzecznicy zapewniają pacjentom pomoc w dochodzeniu ich praw związanych z przyjęciem, leczeniem, warunkami pobytu oraz wypisaniem ze szpitala, współpracują także z rodzinami pacjentów. Rzecznicy mają możliwość m.in. wstępu na oddziały, występowania do kierownika placówki w sprawach pacjentów zgłaszających problem oraz wglądu w ich dokumentację medyczną. Na chwilę obecną swoją funkcję Rzecznicy pełnią w 220 szpitalach psychiatrycznych na terenie naszego kraju.

Pacjenci oraz ich bliscy, w sytuacji gdy będą potrzebowali pomocy lub chcieli zasięgnąć informacji o prawach pacjenta zawsze mogą skorzystać z pomocy Rzecznika Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego lub zadzwonić na numer bezpłatnej Telefonicznej Informacji Pacjenta 800 190 590, która jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 18:00. Zachęcamy także do kontaktu poprzez oficjalne kanały Rzecznika Praw Pacjenta w mediach społecznościowych, wszystkie linki dostępne są na górze strony internetowej.

Źródło: Rzecznik Praw Pacjenta

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także