Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner
Minister rozwoju

Nie planujemy zamykania sklepów, placówek handlowych

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 12 marca 2020 11:55

Nie planujemy zamykania sklepów, placówek handlowych - Obrazek nagłówka
Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
- Zgodnie z przepisami, chcemy maksymalnie wdrożyć zdalną pracę - powiedział podczas czwartkowej konferencji szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

W czwartek odbyła się konferencja prasowa prezesa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyka, minister rozwoju Jadwigi Emiliewicz ws. epidemii koronawirusa w Polsce.

Rząd chce w związku z epidemią koronawirusa w Polsce maksymalnie wdrożyć zdalną pracę. - Administracja rządowa już zaczęła to robić. 55 proc. pracowników Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pracuje zdalnie. Chcemy zwiększyć tę liczbę - powiedział szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

- Praca zdalna jest dobrym rozwiązaniem. Można ją zlecić z godziny na godzinę. Wdrażamy już takie rozwiązania. Część pracowników w Ministerstwie Rozwoju pracuje zdalnie. Rekomendujemy, aby konferencje odbywały się pomocą nowoczesnych technologii. Nie powinniśmy spotykać się w salach. Chcemy ograniczyć kontakty i takie zachowania rekomendujemy - powiedziała Emiliewicz.

- Nie planujemy zamykania sklepów, placówek handlowych. Nie ma potrzeby, żeby wykonywać nadmiarowe zakupy. Nie ma powodów do paniki. Producenci są gotowi produkować więcej produktów, jeśli będzie taka potrzeba - dodała.

Podobne artykuły

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.