Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Nowe dane o skuteczności szczepionki Pfizer-BioNTech

MedExpress Team

Magda Mazurek

Opublikowano 7 kwietnia 2021 11:00

Nowe dane o skuteczności szczepionki Pfizer-BioNTech - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
  • Najnowsze badanie opublikowane w Lancet potwierdza dużą skuteczność szczepionki u osób z nowotworem. Badanie przeprowadzono wśród pacjentów w trakcie leczenie immunosupresyjnego. Profil skutków ubocznych był podobny u osób zdrowych i chorych, poza bólem mięśni, który był istotnie częstszy u osób z nowotworem.
  • Odporność na zakażenie po zaszczepieniu drugą dawką Pfizer utrzymuje się przynajmniej 6 miesięcy i wynosi 91%. Oprócz tego wydaje się, że jest w pełni skuteczna przeciwko niepokojącemu wariantowi wirusa B.1.351, który jest dominujący w Afryce Południowej.
  • Jedna dawka szczepionki Pfizer u ozdrowieńców powoduje wytworzenie takiej samej dawki przeciwciał ochronnych co dwie dawki u osób bez wcześniejszej infekcji.
  • We wstępnych wynikach badania III fazy szczepionka Pfizer-BioNTech wykazała 100% skuteczność przeciwko SARS-CoV-2 u dzieci w wieku od 12 do 15 lat.

Źródła: https://pfizer.com/news/press-release/press-release-detail/pfizer-and-biontech-confirm-high-efficacy-and-no-serious, https://www.bmj.com/content/373/bmj.n881, https://www.nature.com/articles/s41591-021-01325-6, https://www.thelancet.com/journals/lanonc/article/PIIS1470-2045(21)00155-8/fulltext

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także