Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Nowe szczepionki przeciw COVID-19 będą dostępne od 6 grudnia

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 5 grudnia 2023 09:14

Nowe szczepionki przeciw COVID-19 będą dostępne od 6 grudnia - Obrazek nagłówka
Fot. iStock/Getty Images
Od jutra (6.12.) wszyscy chętni powyżej w wieku powyżej 12 lat będą się mogli zaszczepić nową szczepionką przeciwko COVID-19. Zaktualizowany preparat chroni przed podwariantem koronawirusa XBB.1.5.

Skierowania na szczepienie zostaną wystawione automatycznie w nocy z 5 na 6 grudnia. Pacjenci mogą zapisać się na szczepienie za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta, w placówce POZ lub w aptece (wykaz dostępny na: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/), przez e-Rejestrację na stronie pacjent.gov.pl, a także przez infolinię 989 (w godz. w godz. 7.00 – 20.00) – od 16 grudnia 2023 r. infolinia nie będzie działała.

Jeśli uprawniony do szczepienia nie będzie miał wystawionego e-skierowania, to osoba uprawniona w punkcie szczepień może samodzielnie wystawić takie skierowanie, oceniając wiek oraz termin od przyjęcia ostatniej dawki. Musi od niej minąć co najmniej 6 miesięcy.

W przypadku osób dotychczas nieszczepionych przeciw COVID-19 powyżej 12 roku życia należy podać 2 dawki w odstępie 3 tygodni.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także