Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
Premier

Od 1 lipca znosimy limity do specjalistów

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 29 czerwca 2021 12:40

Od 1 lipca znosimy limity do specjalistów - Obrazek nagłówka
Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
We wtorek o 12. 40 odbyła się konferencja premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego ws. sytuacji epidemicznej w Polsce.

Premier:

Dobre wiadomości z agencji ratingowej Standard & Poor's dot. prognozy na ten rok, która została podniesiona na powyżej 4%, a na przyszły rok 5,4% wzrostu gospodarczego. To prognoza, która pojawiła się po przedstawieniu przez nas kompleksowego programu rozwoju - Polski Ład

Chcemy proponować rozwiązania, które będą wyprzedzały pojawianie się nowych dużych przyrostów zachorowań. Dla nas kluczowe są miejsca pracy, tworzenie miejsc pracy, potencjał do tworzenia nowych przedsiębiorstw, do ekspansji krajowej i zagranicznej

Liczba wykonanych szczepień przekroczyła 28 mln 400 tys. - do końca czerwca będzie to blisko 30 mln. Obiecywaliśmy 20 mln do końca czerwca, przekroczyliśmy tę liczbę, ale współczynnik zaszczepienia jest cały czas niewystarczający

Podjąłem decyzję, by zaniechać w całości poboru podatku od umorzonej części dotacji z #TarczaFinansowa. To kolejny zastrzyk 10 mld zł z budżetu państwa dla przedsiębiorców na lepszy rozwój, planowanie perspektyw finansowych w dłuższej perspektywie.

Od 1 lipca znosimy limity do specjalistów. Będziemy starali się skracać kolejki do specjalistów. Drugi program to powszechny dostęp do programu Profilaktyka 40 Plus. To program wyznaczający kierunek usług publicznych, do którego dążymy.

Minister zdrowia:

Publiczne laboratoria zostaną wsparte kwotą 6,5 mln zł - to potężne wsparcie dla sanepidu. Głównym ryzykiem, z jakim będziemy mieli do czynienia w najbliższym czasie jest wpływ już zidentyfikowanych lub nowych mutacji

Nasza zdolność diagnostyczna to 318 podmiotów - dziennie jesteśmy w stanie wykonywać 170 tys. badań. Nadal utrzymamy blisko 500 punktów drive-thru, które będą dawały możliwość przeprowadzania testu.

Przygotowaliśmy dla każdego województwa koncepcję minimalnego zabezpieczenia. W każdym szpitalu zostaną wyznaczone 2-3 łóżka buforowe. Za opiekę nad pacjentem covidowym - będzie dodatek finansowy w wysokości 500 zł.

Osoby spoza krajów Schengen, które przyjadą do Polski muszą odbyć kwarantannę. Mogą być zwolnione z kwarantanny w wyniku wykonania testu, jednak dopiero po 7 dniach. Średni okres wylęgania wirusa wynosi 4-5 dni. 7 dni daje nam pewność, że osoby zwolnione w wyniku testu z kwarantanny - na pewno nie będą stanowiły zagrożenia.

W centrach symulacji medycznych na uczelniach będą zaawansowane szkolenia dotyczące wentylacji mechanicznej

We wtorek MZ poinformowało na Twitterze o 123 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem z województw: dolnośląskiego (20), śląskiego (18), łódzkiego (13), wielkopolskiego (12), mazowieckiego (9), małopolskiego (8), świętokrzyskiego (7), zachodniopomorskiego (7), kujawsko-pomorskiego (6), lubelskiego (6), pomorskiego (5), podlaskiego (4), warmińsko-mazurskiego (4), opolskiego (2), lubuskiego (0), podkarpackiego (0). 2 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Z powodu COVID-19 zmarło 9 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 17 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 2 879 811/ 75 005 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe.

Źródło: MZ, Twitter

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także

Drug okulist
13 czerwca 2024
prezydent Andrzej Duda
29 kwietnia 2024
Zrzut-ekranu-2022-11-24-o-122823
25 kwietnia 2024
Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Nadzieja czy doświadczenie?

22 kwietnia 2024
Centrum Onkologii

Zmiany w KSO

12 marca 2024