Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Szafranowicz za Miłkowskiego

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 31 maja 2024 17:31

Szafranowicz za Miłkowskiego - Obrazek nagłówka
fot. Związek Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego
Jerzy Szafranowicz jest kandydatem na stanowisko wiceministra zdrowia po Macieju Miłkowskim – potwierdziła na piątkowej konferencji prasowej minister zdrowia Izabela Leszczyna kandydatem na stanowisko wiceministra zdrowia. Szefowa resortu powiedziała, że będzie prosiła premiera o zaakceptowanie tej kandydatury.

Jak podkreśliła Izabela Leszczyna, Szafranowicz dobrze zna system ochrony zdrowia, bo jest lekarzem, ekonomistą i dyrektorem szpitala. W przeszłości pełnił funkcję szefa regionalnego Narodowego Funduszu Zdrowia.

– Trudno właściwie wymarzyć sobie lepszego kandydata na wiceministra – oceniła minister zdrowia.

Jerzy Szafranowicz jest absolwentem wydziału lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej. Jego specjalizacją jest chirurgia urazowo-ortopedyczna. Na

Akademii Ekonomicznej w Katowicach ukończył studia podyplomowe – zarządzanie w spółkach prawa handlowego w ochronie zdrowia, a na Politechnice Łódzkiej doktoryzował się w dziedzinie nauk ekonomicznych.

W latach 2009-2015 był dyrektorem SP ZOZ Zespołu Szpitali Miejskich, w latach 2015-2016 pełnił funkcję zastępcy prezydenta Chorzowa ds. gospodarczych. Od 2016 do 2019 roku kierował Śląskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także