Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
Przegląd prasy

Ostry konflikt w sprawie remontu szpitala w Lipnie. Jak zwykle - najbardziej ucierpią pacjenci

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 2 grudnia 2019 08:27

Ostry konflikt w sprawie remontu szpitala w Lipnie. Jak zwykle - najbardziej ucierpią pacjenci - Obrazek nagłówka
Fot. Thinkstock / Getty Images
W dzisiejszym przeglądzie prasy m.in. o ostrym konflikcie w sprawie remontu szpitala w Lipnie, walce państwa z chorobami nowotworowymi, Światowym Dniu Walki z AIDS.

Światowy Dzień Walki z AIDS. W Polsce żyje ponad 24 tys. osób zarażonych wirusem HIV

W Polsce żyje ponad 24 tys. osób zarażonych wirusem HIV. W ciągu 34 lat na chorobę wywołaną tym wirusem zmarło już w naszym kraju 1,4 tys. osób - wynika z danych Krajowego Centrum ds. AIDS – informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Tak państwo chce walczyć z rakiem. Oto pierwszy polski "cancer plan"

Włączenie pielęgniarek i lekarzy rodzinnych do opieki nad chorymi onkologicznie, edukacja w szkołach na temat szkodliwości tytoniu – między innymi tak państwo chce walczyć z rakiem – informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Pielęgniarki mają więcej godzin zajęć niż przyszli lekarze. Jeśli lekarz się pomyli, także pielęgniarka odpowiada za błąd

Pielęgniarka jest dziś w pełni przygotowana do tego, by porzucić proste czynności opiekuńcze, jak karmienie czy mycie pacjenta, i zająć się poważniejszymi zadaniami – informuje Gazeta Wyborcza.

Ostry konflikt w sprawie remontu szpitala w Lipnie. Jak zwykle - najbardziej ucierpią pacjenci

Miało być pięknie i nowocześnie - wyremontowany blok operacyjny, którego wiele powiatowych szpitali mogłoby pozazdrościć. Tymczasem od pół roku w lipnowskim szpitalu trwa klincz. Wykonawca zszedł z placu budowy, ale nie widać światełka w laparoskopie – informuje Polska the Times.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także