Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Pięć tys. policjantów będzie poddanych testom na obecność SARS-CoV-2

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 25 czerwca 2020 08:48

Pięć tys. policjantów będzie poddanych testom na obecność SARS-CoV-2 - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto

Pięć tys. funkcjonariuszy i pracowników cywilnych komend będzie poddanych testom serologicznym i genetycznym na obecność SARS-CoV-2. Warszawski Uniwersytet Medyczny chce sprawdzić jaka część populacji była i jest zakażona. Badania ruszyły w poniedziałek - informuje Rzeczpospolita.

Pod koniec kwietnia uczelnia otrzymała grant od ABM w ramach szybkiej ścieżki wsparcia dla projektów ukierunkowanych na walkę z COVID-19. W jego ramach naukowcy podjęli się „identyfikacji częstości występowania zakażeń koronawirusem wśród policjantów, grupy szczególnie narażonej na zakażenie wirusem oraz przebytego zakażenia".

W ramach projektu WUM zaprosił do współpracy dwie komendy: Komendę Stołeczną Policji z Warszawy i Wojewódzką Komendę z Radomia.

- Dzięki tym badaniom otrzymamy rzeczywisty obraz penetracji wirusa w populacji, a już na pewno wśród służb mundurowych - tłumaczy dr hab. n. med. Mariusz Gujski, kierownik projektu realizowanego przez WUM. -To projekt jest absolutnie wolontarystyczny czyli zgłaszają się do niego tylko policjanci i pracownicy cywilni, którzy wyrażają dobrowolną i świadomą zgodę na udział w nim - dodaje.

Źródło: Rzeczpospolita

Podobne artykuły

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.