Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

PILNE: Komunikat dla organizatorów turystyki i podróżnych

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 16 marca 2020 08:47

PILNE: Komunikat dla organizatorów turystyki i podróżnych - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto

Zgodnie z Rozporządzeniem MSWiA z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie czasowego zawieszenia lub ograniczenia ruchu granicznego na określonych przejściach granicznych od dnia 15 marca 2020 r. od godz. 0.00 do odwołania ogranicza się ruch graniczny w lotniczych przejściach granicznych.

Wobec ogłoszenia od dnia 14 marca 2020 r. do odwołania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 wstrzymane zostają wszelkie loty pasażerskie z polskich portów lotniczych. Odloty będą realizowane bez pasażerów, tylko i wyłącznie w celu spełnienia obowiązku sprowadzenia do kraju polskich turystów z zagranicy. Powroty, które będą realizowane do Polski, obejmą jedynie polskich obywateli.

Wprowadzony zostaje zakaz przylotu do Polski dla cudzoziemców za wyjątkiem osób, o których mowa w § 3 ust. 2 pkt 2-8 rozporządzenia wymienionego na wstępie. Polacy powracający z zagranicy będą zmuszeni przejść dwutygodniową kwarantannę domową. Biorąc powyższe pod uwagę organizatorzy turystyki powinni poinformować podróżnych o braku możliwości skorzystania z usługi turystycznej w postaci przelotu pasażerów do miejsca docelowego poza granicami Polski.

Organizatorzy turystyki muszą bezwzględnie wziąć pod uwagę regulacje obowiązującego prawa, w szczególności przepisy wykonawcze wydane na podstawie ustawy o ochronie granicy państwowej.

W tych trudnych chwilach należy zrobić wszystko, aby zahamować rozprzestrzenianie się wirusa.

Źródło: www.gov.pl

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.