Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

PNRL o projekcie MZ ws. zasad bezpieczeństwa sanitarnego w lokalu wyborczym

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 12 czerwca 2020 09:21

PNRL o projekcie MZ ws. zasad bezpieczeństwa sanitarnego w lokalu wyborczym - Obrazek nagłówka
nil

W dniu 10 czerwca 2020 r. Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej podjęło stanowisko w sprawie projektu rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie szczegółowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego w lokalu wyborczym oraz środków ochrony osobistej związanej ze zwalczaniem epidemii COVID-19 dla członków obwodowych komisji wyborczych. Poniżej zamieszczamy jego treść.

Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej, po zapoznaniu się z projektem rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie szczegółowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego w lokalu wyborczym oraz środków ochrony osobistej związanej ze zwalczaniem epidemii COVID-19 dla członków obwodowych komisji wyborczych, o którym sekretarz stanu Ministerstwa Zdrowia poinformował w piśmie z dnia 7 czerwca 2020 r., znak: ZPM.023.1.2020, zgłasza następujące uwagi.

W §1 pkt. 1 projektu wskazano, że w lokalu wyborczym przebywa „więcej niż 1 osoba na 4 m2 jego ogólnodostępnej powierzchni, z wyłączeniem członków obwodowej komisji wyborczej”, co może się wiązać ze zbyt dużą liczbą osób przebywających w lokalach wyborczych i brakiem możliwości zastosowania odpowiedniego dystansu społecznego.

Ponadto, zdaniem Prezydium NRL, w projekcie powinny znaleźć się także zapisy dotyczące wyposażenia w środki ochrony indywidualnej uczestników głosowania oraz wskazania dla członków komisji wyborczej co do sposobu postępowania w przypadkach pojawienia się w lokalu wyborczym osób nie zabezpieczonych w te środki.

Źródło: NIL

Podobne artykuły

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024
Nuvaxovid
4 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także