Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Prof. Adam Krętowski rektorem Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 14 marca 2020 16:30

Prof. Adam Krętowski rektorem Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku - Obrazek nagłówka
Obecny Rektor UMB, prof. dr hab. Adam Krętowski wybrany na kolejną kadencję na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku.


Wyboru rektora dokonało kolegium 100 elektorów. Prof. A. Krętowski nie miał kontrkandydatów. Jako kandydata do pełnienia funkcji rektora zgłosiła go Rada Uczelni. Rektor prof. A. Krętowski podziękował elektorom za wybór i zaufanie. Podkreślił, że w kolejnej swojej kadencji postara się nie zawieść oczekiwań społeczności akademickiej i dalej ciężko pracować z gronem współpracowników na rzecz Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. - To wielki honor móc pracować na rzecz Państwa – dodał Rektor Krętowski.

Rektor podczas transmitowanego online spotkania w Aula Magna podsumował swoją poprzednią kadencję i zaprezentował wizję rozwoju Uczelni na kolejne cztery lata. Wśród priorytetów przedstawił: dokończenie budowy szpitala zakaźnego na Dojlidach, budowę Centrum Genomu, Psychiatrii, Biobanku, Ośrodka Badań Populacyjnych i Telemedycyny, Centrum Medycyny Regeneracyjnej, Centrum Obrazowania Molekularnego (zaplecze do badania i produkcji radiofarmaceutyków), rozbudowę Centrum Symulacji Medycznych (wirtualna rzeczywistość, chirurgia laparoskopowa), remont wielu jednostek na trzech wydziałach, sal dydaktycznych i auli w UDSK, oraz remont hali sportowej.
Magnificencja przypomniał także dwa flagowe projekty na UMB: Centrum Sztucznej Inteligencji w Medycynie, oraz Białystok Plus (badania kohortowe mieszkańców Białegostoku) i zapewnił, że będą one dalej rozwijane. Prof. A. Krętowski omówił system motywacyjny dla naukowców. Badacze, którzy będą publikowali w dobrych i wysokopunktowanych czasopismach otrzymają za to wysokie nagrody.
Rektor zapowiedział też informatyzację dydaktyki (m.in. e-learning), rozwój umiędzynarodowienia, staży zagranicznych, wprowadzenie nowych kierunków (m.in: radiofarmacja, bioinformatyka – Big Data w medycynie). Prof. A. Krętowski obiecał też budowę boiska i terenu rekreacyjnego przed akademikiem, oraz otwarcie stołówki w budynku ECF.

Źródło: Uniwersytet Medyczny w Białymstoku

Zobacz także