Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Prof. Joanna Chorostowska-Wynimko wiceprezydentem Europejskiego Towarzystwa Chorób Płuc

MedExpress Team

medexpress.pl

Opublikowano 25 września 2023 12:43

Prof. Joanna Chorostowska-Wynimko wiceprezydentem Europejskiego Towarzystwa Chorób Płuc - Obrazek nagłówka
Fot. MedexpressTV

Prof. Joanna Chorostowska-Wynimko, wybitny specjalista chorób płuc, wieloletni członek PTChP, członek Zarządu Głównego Towarzystwa chorób Płuc została wybrana na stanowisko wiceprezydenta European Respiratory Society. Prof. Chorostowska-Wynimko ostatnio pełniła funkcję Sekretarza Generalnego ERS. Teraz kolejno będzie pełnić funkcję wiceprezydenta-elekta ERS w roku 2024/25, a następnie vieprezydenta ERS w roku 2025/26.

Z wyboru cieszy się Polskie Towarzystwo Chorób Płuc: Wybór ten jest świadectwem ogromnego uznania wobec osiągnieć jak i postaci Pani Profesor. Wybór ten cieszy także dlatego, że pozostaje dowodem jedności naszego towarzystwa. Niezmiernie gratulujemy Pani Profesor i życzymy wielu osiągnieć w dalszej karierze zawodowej. Nie mamy wątpliwości, że wybór Pani Profesor na tak wysokie stanowisko będzie owocować wspaniałym rozwojem europejskiej pulmonologii. Nie wątpimy także, że zawsze możemy liczyć na wsparcie polskich pacjentów i lekarzy, w szczególności zaś członków naszego towarzystwa.

Zgromadzenie Ogólne Europejskiego Towarzystwa Chorób Płuc odbyło się wirtualnie 20 września. Podczas wydarzenia podsumowano ostatni rok i zarysowano obszary priorytetowe.

Źródło: Polskie Towarzystwo Chorób Płuc/ERS

Zobacz także