Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner
Przegląd prasy

Prof. Piotr Kuna: Nie straszmy ludzi! Tłumaczmy im potrzebę szczepień

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 30 lipca 2021 08:34

Prof. Piotr Kuna: Nie straszmy ludzi! Tłumaczmy im potrzebę szczepień - Obrazek nagłówka
Fot. Thinkstock/Getty Images
W dzisiejszym przeglądzie prasy m.in. o walce z pandemią.

Obowiązkowe szczepienia dla służby zdrowia i nauczycieli? Kraska: Nikt tego nie wyklucza

Kwestia wprowadzenia szczepienia obowiązkowego pracowników służby zdrowia, administracji czy nauczycieli jest do rozważenia - powiedział w czwartek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. "Nikt tego nie wyklucza" - zaznaczył. - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Testy antygenowe czy molekularne - które są lepsze w walce z pandemią COVID-19?

Jeśli nie chcemy kolejnego lockdownu, musimy się nie tylko szczepić, ale też testować na COVID-19. Kluczowy jest jednak wybór strategii testowania - informuje Gazeta Wyborcza.

Czym jest przyjaźń i dlaczego jest nam tak źle bez przyjaciół?

Przyjaźń daje nam przekonanie, że jesteśmy cenni i ważni. Jest cudownym lekiem na stres, a fizyczna bliskość przyjaciela sprawia, że zalewa nas oksytocyna - hormon dobrego samopoczucia. Na czym polega przyjaźń? - informuje Gazeta Wyborcza.

Prof. Piotr Kuna: To, co robimy, jest bardzo nieodpowiedzialne. Nie straszmy ludzi! Tłumaczmy im potrzebę szczepień

Nikogo nie straszę, a jakoś wszyscy moi pacjenci, którzy mają wątpliwości, po rozmowie ze mną zgadzają się na szczepienie. Nikogo nie straszę, tylko mówię prawdę. To, że szczepionka nie chroni przed ponownym zakażeniem wirusem, to fakt. To też trzeba jasno powiedzieć. Ale ryzyko zakażenia innych spada 10 razy, nie mówiąc o ryzyku rozwoju ciężkiej postaci COVID-19 - mówi prof. Piotr Kuna, pulmonolog, alergolog - informuje Polska the Times.

Zobacz także