Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Sejm zajmie się wynagrodzeniami pielęgniarek. Na posiedzeniu również sprawa Rzecznika Praw Dziecka i komisji przeciwdziałania pedofilii

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 23 listopada 2023 14:49

Sejm zajmie się wynagrodzeniami pielęgniarek. Na posiedzeniu również sprawa Rzecznika Praw Dziecka i komisji  przeciwdziałania pedofilii - Obrazek nagłówka
fot. screenshot | YouTube: Sejm RP
Pierwsze czytanie obywatelskiego projektu dotyczącego podwyżek dla środowiska pielęgniarek i innych pracowników medycznych zostało zaplanowane na przyszłotygodniowe posiedzenie Sejmu. Zostanie również powołany Rzecznik Praw Dziecka oraz członek Państwowej Komisji ds. Przeciwdziałania Wykorzystywania Seksualnego Małoletnich do lat 15.

– Wczoraj w Sejmie procedowany był projekt dotyczący finansowania procedury in vitro. Nie byliśmy w stanie go odesłać do komisji, bo został złożony wniosek o odrzucenie projektu, który musimy przegłosować. Jeśli zostanie oddalony, to projekt trafi po pierwszym czytaniu do Sejmowej Komisji Zdrowia, tak by pewnie na najbliższym posiedzeniu mógł być poddany głosowaniu – powiedział Marszałek Sejmu Szymon Hołownia podczas czwartkowej konferencji prasowej.

Sprawy wyboru Rzecznika Praw Dziecka oraz członka tzw. komisji przeciwdziałania pedofilii będą procedowane we wtorek. W środę odbędzie się natomiast pierwsze czytanie drugiego z obywatelskich projektów z zamrażarki sejmowej. Chodzi o podwyżki dla pielęgniarek.

– Projekt generalnie wprowadza to, co już dawno powinno zostać wprowadzone. Chodzi o podwyżki związane z realnymi kwalifikacjami osób pracujących w ochronie zdrowia, a nie z tymi, które przypisane są jako wymagane dla danego stanowiska. Ten projekt zakłada, że wraz z nabyciem kolejnych kwalifikacji pielęgniarki i przedstawiciele innych zawodów medycznych nie będą musieli czekać do następnego roku na aktualizację wynagrodzenia, tylko będą ją otrzymywali zaraz po tym, jak te kwalifikacje uzyskają. To sprawiedliwe i tak powinno być – ocenił Szymon Hołownia.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.