Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Szczepienia za granicą: W życie wchodzą przepisy dot. kontynuacji szczepień w Polsce

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 22 października 2021 11:35

Szczepienia za granicą: W życie wchodzą przepisy dot. kontynuacji szczepień w Polsce - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Do publikacji skierowano Projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie metody zapobiegania COVID-19.

Działając na podstawie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2021/953 z dnia 14 czerwca 2021 r. w sprawie ram wydawania, weryfikowania i uznawania interoperacyjnych zaświadczeń o szczepieniu, o wyniku testu i o powrocie do zdrowia w związku z COVID-19 (unijne cyfrowe zaświadczenie COVID) w celu ułatwienia swobodnego przemieszczania się w czasie pandemii COVID-19 (Dz. Urz. UE L 211 z 15.06.2021, str. 1), Rzeczypospolita Polska udostępnia możliwość kontynuacji szczepienia przeciwko COVID-19 dla osób, które zostały zaszczepione pierwszą dawką szczepionki, poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, będącej odpowiednikiem szczepionki dopuszczonej do obrotu w Rzeczypospolitej Polskiej.


W projekcie wprowadzono możliwość kontynuacji szczepienia przeciwko COVID-19 w Rzeczypospolitej Polsce dla osób, które zostały zaszczepione szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej lub szczepionką znajdującą się w wykazie odpowiedników szczepionek dopuszczonych do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, sporządzonego przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy.

Rozporządzenie: TU

Źródło: RCL

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także