Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
Koronawirus z Wuhan

Trzeci zgon poza Chinami

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 13 lutego 2020 14:45

Trzeci zgon poza Chinami - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Nie żyje Japonka, która chorowała na COVID-19 - poinformował dziś tamtejszy minister zdrowia Katsunobu Katō. To pierwszy w Kraju Kwitnącej Wiśni i trzeci poza Chinami zgon spowodowany koronawirusem z Wuhan.

Kobieta miała ponad 80 lat i była leczona w szpitalu pod Tokio od około dwóch tygodni. Zakażenie wirusem SARS-CoV-2 (wciąż lepiej znanym pod nazwą 2019-nCoV) zostało u niej potwierdzone post mortem.

W sumie w Japonii odnotowano już 247 przypadków, z tym że 218 to pasażerowie luksusowego statku wycieczkowego, poddanego kwarantannie w porcie Yokohama. Stan czworga osób na pokładzie opisywany jest jako krytyczny.

W ciągu ostatniej doby SARS-CoV-2 zebrał też rekordowo duże śmiertelne żniwo w Chinach – zmarły 242 osoby. Globalna liczba ofiar nowego koronawirusa wzrosła do 1370. Za wyleczone uznano do tej pory 6243 osoby.

Wczoraj chińska firma farmaceutyczna BrightGene poinformowała, że opracowała technologię syntezy generycznej wersji leku remdesiwir firmy Gilead – substancji czynnej o najbardziej obiecującym, jak dotąd, działaniu wobec koronawirusa SARS-CoV-2. Remdesiwir nie jest jeszcze zarejestrowany nigdzie na świecie i – oczywiście – jest chroniony patentami należącymi do Gilead. Firma BrightGene zaznaczyła, że będzie się ubiegać o stosowną licencję. Obecnie chińscy naukowcy testują swoją kopię remdesiwiru w Wuhan, w badaniu klinicznym z udziałem 761 pacjentów.

Źródła: Voanews / CBSNews / Pharma Daily

Warto przeczytać

Komunikat GIS dla podróżujących

Podobne artykuły

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024
Nuvaxovid
4 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.