Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Unijny Certyfikat COVID zawsze pod ręką w aplikacji mobilnej mojeIKP

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 25 czerwca 2021 13:54

Unijny Certyfikat COVID zawsze pod ręką w aplikacji mobilnej mojeIKP - Obrazek nagłówka

Unijny Certyfikat COVID jest już dostępny w aplikacji mobilnej mojeIKP. Teraz UCC każdy będzie mieć zawsze przy sobie w telefonie lub tablecie. Certyfikat UCC w mojeIKP to oficjalny dokument, który okazuje się podczas kontroli granicznej. To duże ułatwienie zwłaszcza podczas wakacyjnych podróży - wystarczy otworzyć aplikację i podać kod QR UCC do zeskanowania. Można też pobrać i zapisać certyfikat w postaci pdf na swoim telefonie.

Unijny Certyfikat COVID dostępny jest dla Polaków od 1 czerwca na Internetowym Koncie Pacjenta, a od 21 czerwca także jako kod QR w aplikacji mobilnej mojeIKP. Wystarczy zainstalować aplikację lub zaktualizować wcześniej pobraną na swój telefon lub tablet i dzięki temu mieć swoje UCC zawsze pod ręką. W ciągu pierwszego 1,5 miesiąca od uruchomienia aplikacji mojeIKP korzysta z niej już ponad 230 tys. osób, a każdego dnia dołączają kolejni użytkownicy.

Unijny Certyfikat COVID (UCC) dostaje osoba, która:

- otrzymała przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciw COVID-19 (kraje UE same decydują, czy wymagają pełnego zaszczepienia, czy tylko jednej dawki; Polska wymaga pełnego zaszczepienia),
- otrzymała negatywny wynik na obecność koronawirusa (w Polsce ważny przez 48),
- wyzdrowiała po COVID-19 (jego UCC będzie ważny od 11 do 180 dnia od uzyskania pozytywnego wyniku testu).

UCC dostępne jest także w aplikacji mObywatel.

UCC dla dziecka na razie nie jest dostępny w aplikacji mojeIKP. Trzeba go pobrać z konta dziecka na Internetowym Koncie Pacjenta.

Źródło: CeZ

Tematy

CeZ

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także