Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner
Minister zdrowia

W połowie stycznia szczepionka przeciwko COVID-19 powinna dotrzeć do Polski

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 7 grudnia 2020 09:50

W połowie stycznia szczepionka przeciwko COVID-19 powinna dotrzeć do Polski - Obrazek nagłówka
Fot. MedExpress TV

W poniedziałek gościem Porannej Rozmowy RMF FM był minister zdrowia Adam Niedzielski. Opowiedział o walce z epidemią koronawirusa w Polsce.

Minister zdrowia powiedział, że w połowie stycznia szczepionka przeciwko koronawirusowi może trafić do Polski. - To wszystko jest uzależnione od m.in. Europejskiej Agencji Leków, która musi podjąć decyzję. Kwestia transportu szczepionek do Polski jest po stronie dostawców. Oni deklarują, że będą je dostarczali do punktów wskazanych przez państwo polskie - wyjaśnił.

Minister zdrowia powiedział, że duży wpływ na rozwój pandemii będą miały nadchodzące ferie. Jego zdaniem dzieci w tym czasie powinny zostać w domu. - Będę w tej sprawie nieugięty, bo zdecydowanie najważniejszym celem jest to, żeby przywracać normalność nie tylko w okresie ferii. Nie chciałbym, żeby przywracanie normalności w czasie ferii odbiło się za chwilę czkawką i nie będziemy mogli puścić dzieci do szkół, bo będziemy mieli przyspieszenie pandemii. Uważam, że ferie powinniśmy potraktować jako ostatni akt normalności przed szczepieniami - powiedział Niedzielski. - Ferie są najważniejsze, bo albo spowodujemy, że będziemy mogli spokojnie dalej funkcjonować i ta pandemia będzie malała, albo sobie trzecią falę zafundujemy - dodał.

Minister zdrowia powiedział, że w sylwestra będą zabronione masowe zabawy, a hotele w czasie ferii pozostaną zamknięte. - To jest sytuacja, w której mamy naprawdę prawdopodobieństwo tego, że nic się złego nie zadzieje do momentu pójścia dzieci do szkół - wyjaśnił.

Źródło: RMF FM

Podobne artykuły

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także