Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
Dyrektor szpitala w Raciborzu

W tym roku odsetek zgonów zakażonych pacjentów przekroczył 30 proc.

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 7 maja 2021 10:40

W tym roku odsetek zgonów zakażonych pacjentów przekroczył 30 proc.  - Obrazek nagłówka
O sytuacji Szpitala Rejonowego im. dr Józefa Rostka w Raciborzu podczas epidemii koronawirusa - opowiedział Medexpressowi dyrektor placówki Ryszard Rudnik.

Ryszard Rudnik:

Zdarzało się, że w szpitalu były zajęte wszystkie łóżka. Od marca 2020 roku do oddano do dyspozycji 234 łózka covidowe we wszystkich zakresach świadczeń. We wrześniu zaś zmniejszono liczbę łóżek do 175. Zdarzało się, że mieliśmy wolne jedynie pojedyńcze łóżka. Nigdy nie brakowało u nas miejsc respiratorowych. Jeśli pacjent wymagał podłączenia pod respirator, to zawsze była taka możliwość.

Szpital w Raciborzu zawsze był w dobrej kondycji finansowej. Nigdy nie mieliśmy żadnej sprawy sądowej. Nigdy nie pojawiał się u nas komornik. Zawsze realizowaliśmy płatności. Szpital bilansuje się na poziomie operacyjnym. Mamy dodatni wynik finansowy za ubiegły rok. W tym roku roku wynik jest dodatni. Wszelkie darowizny, dostawy z Agencji Rezerw Materiałowych są ujmowane jako przychody w sprawozdaniach finansowych.

Liczymy się z tym, że będzie trzeba przekształcić szpital covidowy w szpital, który przyjmuje pacjentów z innymi schorzeniami. Przyjmujemy już pacjentów na odziały zabiegowe. W tym roku wykonaliśmy już ponad 1000 zabiegów.

W ubiegłym roku odsetek zgonów zakażonych pacjentów wyniósł 20 proc. W tym roku zaś przekroczył 30 proc.

Podobne artykuły

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także