Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner
Koronawirus

W Wuhan po niewielkim wzroście zakażeń rusza masowe testowanie

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 3 sierpnia 2021 12:37

W Wuhan po niewielkim wzroście zakażeń rusza masowe testowanie - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Władze w chińskim mieście Wuhan, po tym jak rozpoznano tam kilka zakażeń SARS-CoV-2, rozpoczną masowe testowanie na koronawirusa (11 milionów mieszkańców).

W Wuhan zarejestrowano siedem przypadków koronawirusa. To pierwsze zakażenia rozpoznane od ponad roku. W Chinach w ciągu ostatnich 10 dni potwierdzono 300 nowych przypadków.
Szybkie rozprzestrzenianie się wirusa eksperci łączą z mutacją Delta i trwającym sezonem turystycznym. Informacje o ogólnym testowaniu mieszkańców Wuhan podano, gdy Chiny zaraportowały 90 nowych Ogłoszenie w Wuhan pojawiło się, gdy Chiny zgłosiły we wtorek 90 nowych zachorowań. Szacuje się, że 61 z nich zostało przeniesionych lokalnie.


Wszystkie szkoły i instytucje edukacyjne zostały poproszone o zawieszenie zajęć i wzmocnienie monitoringu stanu zdrowia wśród nauczycieli. „Ludzie z Wuhan są zawsze w stanie gotowości na takie rzeczy. Metro w Wuhan jest teraz puste, jakby ludzie nagle zniknęli” – powiedział jeden z mieszkańców miasta, Chen. W metrze zaostrzono przepisy dotyczące COVID-19: obowiązkowe jest noszenie maseczek, mierzenie temperatury i sprawdzanie statusu szczepień. Kilka stacji w pobliżu dzielnicy Zhuankou jest tymczasowo zamkniętych. Inny z mieszkańców, Xiao, przyznał, że ludzie zaczęli znów robić zapasy żywności. Wszyscy obawiają się powrotu sytuacji z początków pandemii. Największe supermarkety w Wuhan przeprowadzają gruntowną dezynfekcję placówek i zamawiają większe ilości towarów. Pracownicy sklepów są na bieżąco kontrolowani pod względem zakażeń.

Źródło: Global Times

Podobne artykuły

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także