Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Wielka Brytania: Najmłodsza ofiara koronawirusa

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 1 kwietnia 2020 09:21

Wielka Brytania: Najmłodsza ofiara koronawirusa - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
13-letni Ismail Mohamed Abdulwahab z Brixton w Londynie jest najmłodszą ofiarą śmiertelną COVID-19 w Wielkiej Brytanii.

Uczeń po otrzymaniu pozytywnego wyniku testu na obecność koronawirusa, został umieszczony w szpitalu King's College. Miał trudności z oddychaniem. Podłączono go do respiratora. Chłopiec zapadł w śpiączkę i zmarł w poniedziałek rano.

Rodzina nie mogła przy nim być ze względu na obostrzenia dotyczące bezpieczeństwa w związku z dużym prawdopodobieństwem zarażenia śmiertelnym wirusem. Według informacji, Ismail nie miał żadnych chorób towarzyszących. Obecnie prowadzone są czynności koronera.

Informacja o śmierci dziecka została podana na stronie GoFundMe, którą założyła szkoła chłopca, Madinah College w Brixton, po to by zebrać pieniądze na pogrzeb. Rzecznik szpitala potwierdził te doniesienia. Rodzina chłopca, którego ojciec niedawno zmarł na raka powiedziała, że jest zdruzgotana.

W Wielkiej Brytanii odnotowano rekordową jak do tej pory liczbę zgonów wywołanych koronawirusem: 381 osób zmarło. Potwierdzonych przypadków zarejestrowano 3 009. Minister Michael Gove podczas codziennej odprawy rządu powiedział, że ostatnie dane statystyczne są szokujące.

Wiadomość o śmierci Ismaila została podana kilka godzin po tym, jak w Belgi zmarła 12-letnia dziewczynka. Steven Van Gucht, rzecznik rządu powiedział, że trzy dni przed śmiercią gorączkowała. Nie podano czy miała choroby towarzyszące.

Źródło: Daily Mail

Podobne artykuły

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także