Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Wróciła bezpłatna infolinia ds. szczepień przeciw COVID-19

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 2 grudnia 2021 11:14

Wróciła bezpłatna infolinia ds. szczepień przeciw COVID-19 - Obrazek nagłówka
Jak poinformował Narodowy Fundusz Zdrowia, od 1 grudnia wróciła na stałe infolinia szczepień przeciw COVID-19. Pacjenci będą mogli zadzwonić na bezpłatny numer 989, by zarejestrować się na zastrzyk.

Jak informuje resorst zdrowia, od 1 grudnia infolinia 989 wróciła na stałe do pełnej obsługi przez konsultantów. Pod darmowym numerem będzie można umówić się na dogodny termin szczepienia. Infolinia jest czynna przez całą dobę, we wszystkie dni tygodnia (również w dni świąteczne).

Oprócz możliwości zapisania na szczepienie, konsultanci infolinii 989 udzielają informacji o zasadach realizacji Narodowego Programu Szczepień.

Pod numerem można zarejestrować się na każdą dawkę szczepionki, w tym przypominającą.

Jeśli masz więcej niż 50 lat i od Twojego szczepienia minęło 5 miesięcy, to już teraz możesz przyjąć przypominającą dawkę szczepionki przeciw COVID-19. Wszystkie pozostałe pełnoletnie osoby mogą przyjąć dawkę przypominającą, po pół roku od pełnej dawki szczepionki. Szczepienia to najskuteczniejsza broń w walce z ciężkim przebiegiem choroby oraz śmiercią.” - czytamy na stronie NFZ.

Źródło: NFZ

Podobne artykuły

Msolecka
FelietonMałgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także