Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

XXI Kongres Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 30 sierpnia 2018 09:15

XXI Kongres Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej  - Obrazek nagłówka
Thinkstock/GettyImages
1 września w Krakowie, odbędzie się XXI Kongres Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (PTOK).

1 września w Krakowie, odbędzie się XXI Kongres Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (PTOK). Dzięki długoletniej działalności PTOK wraz z Fundacją Tam i z Powrotem oraz wspólnej realizacji założeń Programu Edukacji Onkologicznej, w programie Kongresu - już po raz drugi - znaleźć można sesję poświęconą najważniejszym aspektom w pracy pielęgniarek onkologicznym i personelu medycznego.

Polskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej jest stowarzyszeniem, które działa w kierunku zmniejszenia szeroko rozumianych zagrożeń związanych z nowotworami złośliwymi. Jednym z ważnych obszarów naszej działalności jest edukowanie personelu medycznego oraz propagowanie odpowiednich zachowań prozdrowotnych w społeczeństwie i wspieranie chorych - wskazał priorytety prowadzonych działań prof. dr hab. med. Maciej Krzakowski - konsultant krajowy w dziedzinie onkologii klinicznej.

Dzięki szeroko zakrojonej współpracy z wieloma ośrodkami onkologicznymi, fundacjami, stowarzyszeniami, ekspertami i specjalistami, codziennie udoskonalamy i rozwijamy założenia programu. II sesja Programu Edukacji Onkologicznej jest najlepszym dowodem na ogromne zapotrzebowanie na działania skierowane do pielęgniarek i personelu medycznego - podkreśliła Ewa Podymniak, koordynator Programu Edukacji Onkologicznej.

Program sesji został tak ułożony, aby wyjść naprzeciw realnym potrzebom w codziennej pracy zawodowej. Do tegorocznej współpracy przy tworzeniu programu zaproszeni zostali specjaliści z różnych dziedzin. Główne zagadnienia poruszane na sobotnim spotkaniu to m.in.: żywienie w chorobie nowotworowej, rehabilitacja onkologiczna, aspekty prawne w codziennej pracy. Specjalne zaproszenia przyjęli pani dr. n. med. Anna Koper - konsultant krajowy w dziedzinie pielęgniarstwa onkologicznego, prof. dr hab. Marek Woźniewski, dr n. med. Mariola Kosowicz, mgr Iwona Sajór.

- Jestem zaszczycona, że we współpracy z organizatorami mogę brać aktywny udział w tworzeniu wszechstronnego programu edukacyjnego, dzięki któremu możliwe staje się spojrzenie na istotę funkcjonowania człowieka w wymiarach bio-psycho-społecznych - mówi dr n. med. Mariola Kosowicz.

Organizatorzy Programu Edukacji Onkologicznej podczas tegorocznego kongresu przedstawią także uczestnikom raport z działalności programu w latach 2014-2018, podsumowujący dotychczasowe osiągnięcia - aktywności skierowane do chorych, ich bliskich i rodzin oraz pracowników medycznych.

Raport między innymi zawiera wyniki ankiety przeprowadzonej wśród chorych, ich rodzin i bliskich. Badanie przeprowadzone było na grupie 2180 osób. Organizatorzy badali oczekiwania ankietowanych dotyczące dostępnej wiedzy o chorobie onkologicznej, ich potrzebach oraz zakresie trudności z jakimi na co dzień się zmagają. Ważną częścią ankiety były pytania dotyczące opinii na temat samego programu, konieczności kontynuowania i rozwijania jego założeń.

Wyniki ankiety utwierdzają nas w przekonaniu o konieczności kontynuowania założeń Programu. Zdefiniowaliśmy obszary, które wymagają wsparcia i zdecydowanych działań w ramach programu - podsumowała Katarzyna Kowalska - koordynator Programu Edukacji Onkologicznej.
Wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy już 1 września do hotelu DoubleTree Hilton, ul. Dąbska 5 w Krakowie.

Rejestracja uczestników od godziny 9.30.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.