Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
Ostrołęka

Zapadł wyrok ws. kobiety, która została zakażona koronawirusem i poszła do sklepu

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 23 września 2020 09:05

Zapadł wyrok ws. kobiety, która została zakażona koronawirusem i poszła do sklepu - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
W Sądzie Okręgowym w Ostrołęce zapadł wyrok w sprawie kobiety zarażonej koronawirusem. która podczas kwarantanny wyszła z domu i poszła do sklepu.

10 września 2020 r. Sąd Okręgowy w Ostrołęce wydał wyrok w sprawie Barbary B., która w dniu 23 kwietnia 2020r. wiedząc, że jest osobą zarażoną wirusem SARS-CoV-2, oddaliła się z miejsca zamieszkania w Wólce Grochowskiej, gdzie miała odbywać nałożoną nią kwarantannę i udała się n do sklepu spożywczego w Kobylinie. W tym samym czasie, w sklepie przebywała obsługa i inni klienci.

Jak poinformowała Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce kobieta poprzez nieodpowiedzialne zachowanie sprowadziła niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego i szerzenie się choroby zakaźnej COVID -19, tj. o czyn z art. 165 §1 pkt. 1 k.k.

Sąd skazał Barbarę B. na karę 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby wynoszący 3 lata, grzywnę w wymiarze 125 stawek dziennych po 10zł każda. Sąd zaliczył okres tymczasowego aresztowania w ilości 61 dni, zobowiązał Barbarę B. do informowania Sądu o przebiegu próby na piśmie co pół roku i obciążył oskarżoną kosztami i opłatami postępowania w sprawie. Wyrok jest prawomocny.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce

Podobne artykuły

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024
Nuvaxovid
4 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także