Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Życzenia prezesa NRL dla pielęgniarek i położnych

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 8 maja 2020 15:37

Życzenia prezesa NRL dla pielęgniarek i położnych - Obrazek nagłówka
Fot. MedExpress TV

Z okazji Dnia Położnej oraz nadchodzącego Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki prezes NRL Andrzej Matyja złożył pielęgniarkom i położnym życzenia. Poniżej zamieszczamy ich treść.

Szanowni Państwo!

„Pielęgniarstwo to nauka i sztuka, źródło inspiracji w trosce i służbie drugiemu człowiekowi, oparte na życzliwości, przyjaźni, lojalności, tolerancji i zwykłej ludzkiej dobroci” – te słowa Jana Pawła II pięknie opisują misję, którą pełnią pielęgniarki i położne.

Jesteście dla nas, lekarzy, nieodzowną podporą w codziennej pracy i w opiece nad pacjentami. Wasze wsparcie jest nie do przecenienia. W czasie epidemii odczuwamy to w szczególny sposób. Dziękuję, że jesteście z nami na pierwszej linii frontu, dziękuję za Wasze niespożyte siły, zaangażowanie, cierpliwość, opanowanie i empatię.

Z okazji Dnia Położnej oraz nadchodzącego Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki do wszystkich Pań, a także Panów, którzy w ostatnich latach coraz liczniej trafiają do grona osób wykonujących te zawody, kieruję najserdeczniejsze życzenia i podziękowania od całego samorządu lekarskiego dla środowiska pielęgniarskiego i położniczego.

Wiem, że w tym trudnym czasie epidemii nie będzie okazji do szczególnych celebracji Waszego Święta, choć przypuszczam, że nie to jest dla Was najważniejsze. Dlatego życzę Wam, aby w szpitalach, przychodniach, hospicjach i wszędzie tam, gdzie niesiecie pomoc i nadzieję otaczała Was ludzka życzliwość, szacunek i uznanie, aby praca dawała Wam satysfakcję i radość z czynienia dobra.

W imieniu samorządu lekarzy i lekarzy dentystów życzę dużo siły i zdrowia Wam oraz Waszym najbliższym, którzy w tym szczególnym czasie również dźwigają ciężar wszelkich niedogodności i niepokoją się o Wasze zdrowie. Życzę, aby mimo wszystkich przeciwności udawało się Wam pielęgnować w sobie wewnętrzne ciepło, opanowanie i uśmiech, które tak bardzo cenią pacjenci i Wasi współpracownicy, a wśród nich lekarze.

Kłaniam się nisko i przesyłam koleżeńskie pozdrowienia,

Andrzej Matyja

Prezes NRL

Źródło: NIL

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także

prezydent Andrzej Duda
14 czerwca 2024
iStock-842228482
4 czerwca 2024
iStock-1266944621

Czy odra zaleje Polskę?

26 kwietnia 2024
Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Sto dni i co dalej?

25 marca 2024