Przegląd prasy: Oddział dziecięcy w Józefowie zamknięty. Psychiatrzy pilnie poszukiwani

86498561
Fot. Thinkstock/Getty Images
W dzisiejszym przeglądzie prasy m.in. o rezydentach, którzy nie chcą samodzielności na SOR.
Medexpress 2018-12-13 07:00

Rezydenci nie chcą samodzielności na SOR

Resort chce delegować lekarzy w trakcie specjalizacji na samodzielne dyżury na szpitalnych oddziałach ratunkowych. Ma im to pomóc w szkoleniu. Ci się sprzeciwiają, twierdząc, że nie mają wystarczających umiejętności. Ich zdaniem to pomysł na załatanie dziur w grafikach - informuje Klara Klinger, Agata Szczepańska.

Ustępstwa w kolejnej odsłonie wojny o leczenie raka

Podmiotem odpowiedzialnym za monitoring i wdrożenie pilotażu sieci onkologicznej będzie NFZ . Ośrodek koordynujący nie będzie przygotowywał standardów leczenia, tylko plan - informuje Klara Klinger, Agata Szczepańska.

Na krześle za darmo, w łóżku za dodatkową opłatą: Tak może wyglądać pobyt rodziców z dzieckiem w szpitalu

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział uregulowanie zasad pobytu opiekunów z dzieckiem w lecznicy. Dla większości rodziców jednak reguły się nie zmienią - jak płacą, tak dalej to będą robić - informuje Agata Szczepańska z Gazety Wyborczej.

Oddział dziecięcy w Józefowie zamknięty. Psychiatrzy pilnie poszukiwani

- W poniedziałek poinformowaliśmy wojewodę, że z powodu braku lekarzy czasowo zamykamy oddział dziecięcy w Józefowie - przyznaje Michał Stelmański, prezes Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii, pod które podlega szpital w Józefowie. Funkcjonuje tam jeszcze oddział młodzieżowy. Nie wiadomo, jak długo, gdyż także jest przepełniony i nieliczny personel pracuje w skrajnie trudnych warunkach.

Czy na pewno dobrze czyścisz zęby?

Dwa razy dziennie, codziennie, przez lata, przez całe życie. W szczotkowaniu zębów powinniśmy być mistrzami. A jednak wielu z nas w jamie ustnej nie sprząta, jak należy - informuje Margitt Kossobudzka z Gazety Wyborczej.

PDF

Zobacz także