Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Jak reagować na nagłą chorobę podczas podróży i gdzie szukać pomocy medycznej? Kup ubezpieczenie turystyczne online

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 13 czerwca 2024 09:11

Jak reagować na nagłą chorobę podczas podróży i gdzie szukać pomocy medycznej? Kup ubezpieczenie turystyczne online - Obrazek nagłówka
Fot. Depositphotos
Przy planowaniu wakacji najczęściej skupiamy się na atrakcjach turystycznych, standardzie hotelu czy wariancie wyżywienia. To jednak nie wystarczy, aby zapewnić sobie komfortowy i bezpieczny wypoczynek. Musisz wiedzieć, gdzie szukać pomocy medycznej, jeśli Ty lub osoba z Twojego bezpośredniego otoczenia, współtowarzysz podróży, nagle zachoruje.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego – pokrycie kosztów nagłego leczenia przez polski NFZ

W zależności od tego, gdzie wyjeżdżasz na wakacje, musisz wiedzieć, jak zachować się w podbramkowej sytuacji, gdy zagrożone jest Twoje życie i zdrowie lub ktoś z Twojej rodziny zachoruje na urlopie.

Jeżeli pozostajesz w Polsce, korzystasz ze świadczeń opieki zdrowotnej na terenie całego kraju. Gdy wypoczywasz w krajach Unii Europejskiej lub EFTA, Wielkiej Brytanii lub Irlandii Północnej, możesz nadal korzystać z podstawowych świadczeń publicznej służby zdrowia bezpłatnie lub za niewielką odpłatnością na podstawie honorowanej tam karty EKUZ – Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Pokryje ona koszty leczenia i pozwoli skorzystać z publicznych placówek medycznych na takich samych zasadach, jak obywatele danego kraju.

W razie bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia pacjenta, wezwij po prostu pogotowie – Zespół Ratownictwa Medycznego, pod numerem 112 lub udaj się do najbliższego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Czym jest ubezpieczenie turystyczne? Co obejmuje ubezpieczenie w podróży?

Jednak problem pojawia się, jeśli jedziesz za granicę do kraju spoza UE i EFTA. W takim wypadku karta EKUZ nie będzie niestety honorowana. Jeżeli na wakacje udajesz się w ramach zorganizowanej przez biuro podróży oferty, w cenie wyjazdu masz zapewnione podstawowe ubezpieczenie turystyczne.

Ubezpieczenie podróżne zwykle pokrywa koszty leczenia czy ujmuje świadczenia związane z nagłymi, nieprzewidzianymi wypadkami (NNW). Podstawowa polisa w ramach wyjazdu zagranicznego ma jednak pewne ograniczenia - zwłaszcza jeśli chodzi o sumę ubezpieczenia, tj. górną granicę odpowiedzialności odszkodowawczej towarzystwa.

Możesz jednak wybrać odpowiedni wariant polisy, np. w UNIQA, i zapewnić sobie szerszy zakres ochrony. Jeżeli zdecydujesz się wykupić ubezpieczenie w tym towarzystwie, obejmie ono m.in.:

● koszty leczenia i rehabilitacji,

● koszty transportu medycznego do kraju,

● ubezpieczenie lotu – odwołania lub opóźnienia,

● ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego,

● ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej) w życiu prywatnym,

● assistance w podróży,

● ubezpieczenie kosztów leczenia przy uprawianiu sportów wysokiego ryzyka i sportów ekstremalnych,

● ubezpieczenie NNW itp.

Jak wezwać pomoc z ubezpieczyciela podróżnego?

Jeżeli zachorujesz nagle na wczasach i jesteś za granicą, to skontaktuj się w pierwszej kolejności z ubezpieczycielem pod numerem telefonu wskazanym w polisie. Towarzystwo zorganizuje dla Ciebie pomoc medyczną lub wskaże gabinet, w którym będziesz mógł odbyć wizytę lekarską w czasie podróży zagranicznej z pokryciem kosztów w ramach ubezpieczenia podróży.

Jak kupić ubezpieczenie turystyczne? Kalkulator ubezpieczeniowy online

Na stronie UNIQA możesz wyliczyć wysokość składki na ubezpieczenie turystyczne, które zapewni Ci właściwą pomoc w razie nagłego zachorowania. Podajesz najważniejsze parametry polisy, wybierasz wariant ochrony, który Cię interesuje, a następnie dokonujesz wyboru. Ubezpieczenie wakacyjne możesz kupić online, bez konieczności wychodzenia z domu. Dobierasz wówczas zakres do swoich oczekiwań.

Tematy

ubezpieczenia

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.