Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

MM Patient European Forum

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 12 października 2021 09:18

MM Patient European Forum - Obrazek nagłówka
Europejskie Forum Pacjentów ze Szpiczakiem Mnogim - wspólne działania na rzecz lepszej przyszłości. 20 października 2021 r.

Wersja bez tłumaczenia: tutaj

Idea Forum powstała w ślad za naszymi doświadczeniami związanymi ze wsparciem pacjentów. Kwestie dostępności do terapii, jak i obszar systemowy wymagają uwagi i nowych rozwiązań zaczerpniętych z innych krajów. Pacjentów ze szpiczakiem przybywa, wśród nich są coraz młodsze, aktywne zawodowo osoby. Wzrost liczby zachorowań nie jest niestety proporcjonalny do wszystkich możliwości terapeutycznych i dostępu do innowacyjnych terapii. Polska odstaje tu na tle innych krajów Europy. Chcemy zapewnić naszym pacjentom lepszą przyszłość, inspirując się i dzieląc wiedzą z ekspertami z kraju i z zagranicy. Europejskie Forum będzie okazją do zapoznania się z najlepszymi praktykami, standardami europejskimi i porównania ich z lokalną rzeczywistością. Wyciągnięte wnioski pozwolą nam na jeszcze sprawniejsze działanie na rzecz pacjentów ze szpiczakiem w Polsce.

Edukacja to misja Fundacji Carita im. Wiesławy Adamiec. Chcemy się dzielić wiedzą, jak i pozyskiwać ją, by każdego dnia doskonalić nasze działania na rzecz pacjentów hematologicznych. Jesteśmy przekonani, że wyedukowany pacjent, świadomie podejmuje decyzje dotyczące ścieżki terapeutycznej, korzystając z innowacyjnych rozwiązań, dzięki czemu ma dużo większą szansę na utrzymanie dobrego stanu zdrowia. Nie poddaje się w walce z chorobą, co sprawia, że zachowuje stabilność emocjonalną.