Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Ostatnia chwila, by zagłosować na nową funkcję aplikacji mojeIKP

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 23 maja 2023 09:09

Ostatnia chwila, by zagłosować  na nową funkcję aplikacji mojeIKP - Obrazek nagłówka
fot. CEZ
Do środy (24.05.) użytkownicy mogą zagłosować na nową funkcję aplikacji mojeIKP. Wybrać można pomiędzy opcjami takimi jak: mapa defibrylatorów AED, EKUZ w formie elektronicznego certyfikatu i data ważności e-recepty. Funkcja wybrana przez użytkowników zostanie wdrożona przez Centrum e-Zdrowia jako pierwsza.

– Staramy się, żeby kolejne rozwiązania aplikacji mojeIKP były adekwatne do potrzeb jej użytkowników. Tutaj kluczowy jest ich głos. Dlatego o nowej funkcji mojeIKP zadecydują właśnie użytkownicy. Zachęcam do udziału w projektowaniu e-zdrowia w Polsce poprzez głosowanie na nową funkcję mojeIKP – mówi Paweł Kikosicki, dyrektor Centrum e-Zdrowia.

CEZ przygotował trzy propozycje. Mapa AED to informacja o lokalizacji najbliższego automatycznego elektrycznego defibrylator. EKUZ w formie elektronicznego certyfikatu dostępnego w aplikacji pozwoli na łatwiejszy dostęp do Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, która prawo do leczenia w czasie wyjazdów turystycznych do większości krajów europejskich. Dotychczas jest ona wydawana na fizycznym nośniku w postaci plastikowej karty. Z kolei data ważności e-recepty to informacja o dacie realizacji recepty .

„mojeIKP” to aplikacja, która ma zapewniać prosty, wygodny i bezpieczny dostęp do najważniejszych funkcji Internetowego Konta Pacjenta. Można ją pobrać na systemy Android ze sklepu Google Play lub na iOS z App Store.

Oprac. na podst.: notatka prasowa

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.