Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Pacjenci z RZS mają swój portal

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 2 listopada 2017 08:27

Pacjenci z RZS mają swój portal - Obrazek nagłówka
rzsporozmawiajmy
90 proc. pacjentów czerpie wiedzę o chorobach z internetu. Dlatego ważne jest, by powstawały strony redagowane przez fachowców. Takiej strony doczekali się pacjenci z reumatoidalnym zapaleniem stawów.

Nowy serwis internetowy poświęcony jest w całości RZS. Poza informacjami na temat pierwszych objawów, diagnostyki i leczenia, portal zawiera praktyczne i cenne wskazówki dotyczące diety i ćwiczeń usprawniających chore stawy, jak również radzenia sobie w trakcie choroby. Dzięki wyszukiwarce placówek medycznych chorzy mogą dowiedzieć się, w których ośrodkach prowadzone jest leczenie biologiczne oraz jakie kryteria należy spełnić by zostać włączonym do programu lekowego B33. 

- Portalrzsporozmawiajmy.plto miejsce, które z pewnością okaże się cenną bazą wiedzy na temat reumatoidalnego zapalenia stawów – prawie 90% pacjentów wiedzy o tej chorobie poszukuje w internecie - mówi Monika Zientek, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Młodych z Zapalnymi Chorobami Tkanki Łącznej „3majmy się razem” - Czytelny układ menu oraz bardzo intuicyjna nawigacja powodują, że strona jest przyjazna również dla osób starszych.Jest to pierwsze takie narzędzie dostępne na rynku, na które my jako pacjenci bardzo długo czekaliśmy - dodaje Monika Zientek.  

źródło: materiały prasowe

 

 

 

Tematy

RZS